İstanbul’da Tatlı Yenecek Mekanlara İki İddialı Öneri

jadore

Dostlarınızla beraber vakit geçirebileceğiniz iki mekan önerisi ile size geldim. Butik bir havanın hakim olduğu bu mekanlar tatlı düşkünü misafirlerine baştan çıkarıcı lezzetler sunmaktadır. Yolunuz buralara düşerse uğramadan geçmeyin. Şimdiden afiyet olsun. İşte İstanbul’da Tatlı Yenecek mekanlar…

İstanbul’da Tatlı Yenecek Mekanlar

J’adore Chocolatier

jadore

 “Yağmurlu bir gündü, Paskalya’nın ilk günü
Adını yazdım, hüzünlü Beyoğlu sokaklarına
Bir tutkudur J’adore, Tanrıların yiyeceği çikolata
Ah Béatrice, oh la la”

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yer alan Panagia Kilisesi’nin hemen bitişiğinde yer alan mekan sunduğu tatlar ile misafirlerine bir çikolata şöleni yaşatmaktadır. Bulunduğu sokakta kuyruklar oluşmasına sebep olan ve fiziki olarak küçük bir işletme olan J’adore, bu farkı tamamı el yapımı olan çikolataları ile fazlasıyla kapatmaktadır. Gerek duvarlarında yer alan yazılar gerek mekanın iç dizaynıyla loş bir hava yaratılmış. Menüsünde Oh la la Beatrice isimli bir lezzet yatmaktaki çikolata tutkunlarını baştan çıkaracak bir sunuma ve tada sahiptir. J’adore’a özgü bir tat olan Oh la la Beatrice, pandispanyanın üzerine bolca dökülmüş el yapımı çikolata sosu, çilek, muz ve İtalyan krem şantisinden meydana gelmektedir.

Adres: İstiklal Caddesi, Emir Nevruz Sokak, No:22 Beyoğlu / İstanbul

Gün Bakery

gün bakery

Beşiktaş- Akaretler’de yer alan bulunduğu muhitte yer alan çoğu janjanlı mekana nazaran daha mütevazi olan butik bir mekan Gün Bakery. Gürültülü bir müzik dinletisine maruz kalmadığınız mekan, arkadaşlarınızla gün arası sohbetlerinizi gerçekleştirebileceğiniz sakin mi sakin bir atmosfere sahip. İç tasarım olarak sadelikten ödün verilmeyen işletmede gözünüzü yorabilecek ışıklar ve bütünle uyuşmayan tablo, biblo yahut duvar çizimleri yer almamaktadır.

Karadeniz mutfağından lezzetlerin de yer aldığı menüsünde İstanbul’da başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız Portekiz tatlısı Pastel De Nata’da yer almaktaki bu lezzet belki de işletmenin amiral gemisi durumunda yer almaktadır. Tatlıseverlerin mutlaka tatması gereken bu tatlı Türk damak tadına da çok yabancı değil.

Adres: Sinanpaşa, Şair Nedim Cd. No:34, 34353 Beşiktaş/İstanbul

arthurbenjamin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Her Şeyi Yaparım Demeyin!!!
Sonraki
Bir Bilinmez Denklem

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.