Düşünce Gücü 🌸

Düşünce Gücü

Öyle ki düşüncelerin gücü hayatımızı bedenimizi ve hislerimizi ve yapacaklarımızı bizzat yönetir. Hatta uykularımızı, beslenme vb alışkanlığımızı…

Zihnimizi  bir motor gibi düşünebiliriz. Kayıt edilen her şeyi işlemekle meşguldür. Ancak bu motorun usta kullanıcısı sizsiniz. istediğiniz yöne çekme yeteneğiniz vardır. Çoğu zaman  Bozuk bir plâk gibi yaşanmış olumsuz olayları önümüze sunar. Takılı kalır Travma stres, kaygı ve endişe yaratır.

Düşünce Gücü

Sizin burda yapmanız gereken şey;

1 – Olaylara Aşırı Anlam yüklemeyin.

2- aklınıza gelen olumsuz düşünceleri, Olduğu gibi olumluya çevirin. (Bilinçaltı 5 yaşındaki çocuk gibidir ne derseniz ona inanır)

3- evet amacınız biraz olsun mutlu olmaktı “neden benim başıma geldi” demek yerine işe başladığınız (Niyetin) farkına varın. Bu yeniden toparlayacaktır sizi. Çünkü iyi niyetle yapılan herşey size çeşitli deneyimler kazandırır ama kötü bitmez. Siz öyle sanarsınız.

4- içsel karanlığa kadar götüren, her ne olay/durum varsa biraz serbest bırakın. Sıkı  Düğüm olan bir ipi açmak sadece elinize zarar verir. Biraz suya bırakıp yumuşaması gerekir. Sizde kendinize nefes alma fırsatı verin. Eğer birşeyi çok istiyorsanız, istediğiniz an sizin olmak için yola çıktmıştır bile sadece yeri ve zamanını bekler.

5- kendi kafanızda ki savaş ile dünya arasında hiçbir bağ yok. Onlar birer düşünceden ibaret. Sizi zorlayan her ne varsa yazın. O kağıdı işter yırtın ister yakın. İçinizin soğumasının tek zararsız yoludur.

İlla ki düşünmek istiyorsanız kendinizde ki tamamlanması gereken eksiklikler için düşünün… Sevgi ve Işıkla ✨🌠🌟

KızılMavi
Benliğiyle bir sır'ım.. 
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Son Kez
Sonraki
“Mucize Doktor” Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.