“Mucize Doktor” Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

_Mucize Doktor_ Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

Televizyonlara her doktor dizisi gibi hızla giriş yapan ve verdiği mesajlarla zirveye kolaylıkla yerleşen Mucize Doktor dizisi hatalarına tam gaz devam ediyor. Bilmeyenleriniz için başroldeki Ali Vefa adlı doktorumuz otizimli ve savant sendromuna sahip.

_Mucize Doktor_ Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

Edit: arkadaşlar dün yayınlanan karantina bölümüyle diziyi seyretmeyi bırakmış bulunuyorum. Son hataları direkt başa yerleştiriyorum. Bu rezilliğe daha fazla katlanamayacağım. İstediğiniz kadar küfür edebilirsiniz artık buyurun yorumlara.

Edit 2: dayanamadım 21. bölümü de izledim ve sonuç yine hüsran. tek bölümde 300 ameliyat ile rekor kırdı Ali doktor. Ferman bey kırk fırın ekmek yemesi lazım bunu geçmesi için.

Mucize Doktor 21. Bölüm Hataları

 • ali vefa tek başına ameliyat rekoru kırdı.
 • ilk yardım bilen herkesin bileceği 2 parmakla bebeğe yapılan müdahaleyi, kadın doğumcu doktor üst üste “2 parmak” diye belirtti. Yahu bu adam bir eliyle doğum yaptırırken bir eliyle sudoku çözüyor. sen kime 2 parmak diyorsun?
 • oyuncak bebeği unuttum sanmayın. insan utanır yahu kaç kişi izleyecek şu sahneleri.
 • orada o kadar hemşire var o sahneye gelince hepsi ortadan kayboluyor amcayı getiriyorlar 2 parmak için.
 • virüs neymiş, nasıl bulaşmış, nasıl çözüldü? ali vefanın içine dünya sağlık örgütü kaçmış. bu savant falan değil.
 • ferman öldü dediler, adamı sakladılar ali görmesin diye. 2 saniye geçmedi ferman yatakta. sonra uyanıp el sallıyor bir de. yahu o zaman ambulans görevlisi ve diğerlerinin suçu neydi, niye öldüler?
 • nazlı ambulans görevlisini ceset torbasına fermuarlarken maskede delik fark ediyor. virüs burdan bulaşmış olabilir diyor, bak sen. o sahnede ölen adamın boynunun bembeyaz sıkıntısız durması da ayrı bir hata. kıpkırmızıydı yahu adamın boynu, hatta ali vefa oradan anlamıştı? nerede o kırmızı noktalar? 
 • virüsün tedavisini bulundu bize söylenmedi sonra karantinadakilere test yapıldı sonuçlarda sıkıntı yok dendi. Ee pardon hastalık neydi?
 • Testler neden doktorlara hemşirelere yapılmadı? fermana bulaşan şey diğer doktorlara bulaşmamış mı yani? herkesin maskeler gıdıdaydı be.
 • kısacası ölenler bok yoluna gitti yani. yakışıklı olanlar kurtulabilirmiş bu amansız hastalıktan 🙂
 • ilik bağışı yapan babanın ölmesi de ayrı bir olay. millet orada baba-oğul ilişkisine fokuslanmış ne güzel, sen neden bağışçıyı öldürüp izleyiciyi korkutuyorsun?
 • bağışçı babaya müdahale ederken emekli veteriner teyzemizin kan görünce dayanamamasına da puanım 10/10.
 • dizi ekibi de ekmeğinde ne yapsın adamlar. 2 saat 17 dakikalık çocuk müsameresi yapıyorsun ne diye hataları önemsesinler ki.
 • sonuç olarak dizi hastanede geçmese çok güzel olacak. tek sorun hastanedeki olaylar.

Mucize Doktorun 20. Bölümde Yaptığı Hatalar

 • 2 kişi enfeksiyondan ölmüş bizim ekip komple maskeler gıdıda poz veriyor. Dizi ekibi milletle billur geçiyor heralde. Hastalara bari maske verseydiniz?
 • Karantina açıklamasından sonra çıldıran adama “the Ferman” reisin yaptığı enjeksiyon hele beni aldı götürdü amerikaya.
 • EKG’si düz çizgi veren hastaya şoklar falan vermeler. 129 dakikalık dizinin 80 dakikası bakışma ve müzik.
 • Demir dışarıda 40 hasta var hala fanfinifon peşinde.
 • Dizide karantina demek cam kapıyı kapatıp sarı bant çekmek demek.
 • Karısı hamile adam yangın tüpüyle camı kırmaya gittikten 10 saniye sonra adamı bir anda bırakıp cama gitmesine izin veriyorlar.
 • Hastanenin sahibinin içeride ne olduğundan haberi yok, paso çıldırıyor.
 • Başhemşire hasta kızı karantinanın dibine getiriyor.
 • Herkes normal ölürken the Ferman zombi gibi gidiyor.
 • Bu bölümde tavandaki ışığı başrollerden fazla gördük kurgu ekibi sağolsun.

Görselleri de koyuyorum. Bir daha farkındalık var, olur böyle hatalar diyeni yorumlarda yok ederim. Şimdi gelin yorumlara.

sanki maske moda olmuş doktorlar arasında
e hastalar neden bu yeni maske trendinden mahrum ediliyor?
hop tıppıs, ben senin böyle olacağını hissettim bi tane sakinleştirici attım cebe
bu sarı bant her derde deva dimi hocam?
buyurun çılgın beyefendi karantina sizindir
herkes düz öldü ben şovlu öleyim. aah ölemiyorum, bağırsaklarım

Dizi sonunda aynen böyleydim. Ne izledim lan ben az önce.

Mucize Doktor Farkındalığı

Senaryoya göre otizmli doktorumuz sosyal hayatında* insanlara dokunamıyor. Otizmli olduğu için sosyal becerileri de bir hayli zayıf; özellikle ilk bölümlerde bunu gözlemleyebilirsiniz. Fakat bölümler ilerledikçe reytingi tavana vurdurucağız diye hatalar sıkça görülmeye başlandı. Çok uzağa gitmeyeceğim, geçen haftaki bölümden örnekler vereceğim ve Ali Vefa’nın böyle giderse 2.sezonda nasıl gözükeceğine dair bir görsel paylaşacağım. Merak etmeyin aşk meşk konularına değinmeyeceğim. Orası zaten türk dizilerinde ana yemek olmazsa kimse para kazanamaz 🙂

Kızların sürekli öbür tarafa gidip gelmesine tıbbi bilgim olmadığı için yorum yapmak istemiyorum ama bana komik geliyor. Kızları ilk önce ayırıyorlar sonra olmadı bunlar diyip birinin kalbini ötekine takalım diyorlar. Onu takıcaz derken diğeri canlanıyor, sonra bacaktan kızları birleştiriyorlar. Duyduğuma göre bu ayrılan ikizler türk efsanesi “Doktorlar” dizisinde de ayrılmış eskiden 🙂

Asıl hatalara gelelim. Bilin bakalım ikizlerin ameliyatında ne oluyor? “Doktorlar” dizisinden hatırladığımız Kutsi yumruğunu ikizlerden birine patlatıyor. Herkes şok. Hastalara dokunabiliyor fakat yumruk atmak biraz şov değil mi? Buyrun izleyelim. (arkadaşlar medyapım engellemiş embed yapmayı. videoda 4:22’de görebilirsiniz sahneyi)

Yumruğun türk televizyonlarındaki fikir babası Kutsi’nin müthiş sağ yumruğu sayesinde Haldun müthiş bir comeback atıyor. Tabi o zamanlar ağıza ve gözleri zoom en az 2 dakika sürüyor. Ne de olsa tecrübe 😀 hastanın geri dönmesi tek yumruğa bakar.

mucize doktor

İlk bölümlerde de yaşlı bir hasta amcanın yanına oturup hüzünleniyor. Onun öncesinde amca sürekli kaçtığı için onu arıyor ve bulduğunda kaldırmak için hiç tereddüt etmeden tutup kaldırıyor. İlk bölümde açılış sahnesinde çocuğa müdahale ettikten sonra halka sevgi yumağı oluyor. Hadi buna bir anlık dalgınlık dedik. Bu amcaya nasıl dokunuyor. Ali daha çocukluğundan beri tanıdığı hocasına dokunamıyor yahu? Bu da mı gol değil?

"Mucize Doktor" Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

En çok bilinen sahneye geçelim. Polis aracında ciğer sote. E bu da hata değil mi? Good Doctor’da bagajın üzerinde yapıyorlar. Bizde ise motorun üstünde kesip biçiyorlar. Bana kalsa ikisi de mantıksız ama yabancı versiyon bir nebze daha sağlıklı duruyor.

Yerli malı ciğer sote

"Mucize Doktor" Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

Yabancı uyruklu ciğer tava

"Mucize Doktor" Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

Son olarak genelkurmay başbakanı Ferman bey hakkında birkaç yorum yapmak istiyorum. Hoca durmak bilmiyor, her ameliyatı kendi yapıyor. Her alanda yetkin bir kişilik belli ki. Tek başına bir orda bir burda. Lafı uzatmadan bu konu hakkında en iyi yorumu yapan forrestgump adlı ekşisözlük yazarının yazdıklarını aynen koyuyorum.

"Mucize Doktor" Mucize Hatalarla Yoluna Devam Ediyor

Kaynak: ekşi

Evet gelelim en civcivli bölüme. Herkesin merakla beklediği “Mucize Doktor Ali Vefa vol.2”. Yeni sezonda Ali’yi aşk oyunlarıyla izleyeceğiz belli ki.

*Güncelleme: Arkadaşlar ben sevdiğim bir dizide abartı ve yanlış yapıldığını düşündüğüm şeylerden bahsediyorum. Siz gelip, “hata illa ki olur, prim kasma, sen kimsin” vs. gibi şeyler yazıyorsunuz. Kimse kimseyi eleştirmesin kendimiz çalıp oynayalım mı yani? Dizide gerçekleştirilen farkındalık temalı çalışmaları destekliyorum onu da belirteyim.


23. Bölüm hataları ve daha fazla komedi için diğer mucize doktor yazıma bakabilirsiniz 🙂

Mucize Doktor Seyirciyle Dalga Geçmeye Devam Ediyor

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
30 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Düşünce Gücü 🌸
Sonraki
Sevgililer Günü İçin 7 Restoran Önerisi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.