Mucize Doktor Seyirciyle Dalga Geçmeye Devam Ediyor!

ali vefa sıkıntı yok her şey güzel

Türkiye’de en çok izlenen yapımlar arasına çoktan giren Mucize Doktor dizisinin son bölümünde yapılan hatalar ve işi basitleştiren bazı sahnelere değinmek istiyorum. 23. bölümde eskiye oranla hataların minimum seviyeye indiğini görüyoruz fakat uğraşılmadan çekilmiş sahneler tüm komikliğiyle bizi karşılıyor. 

ali vefa sıkıntı yok her şey güzel

Daha başlamadan “sen kimsin yetkili merci misin? dizinin peşini bırak, izleme. farkındalık yaratıyor hata olur” dediğinizi duyar gibiyim. Diğer mucize doktor yazımda o kadar çok hakaret ettiler ki, dedim herhalde farklı dizileri izliyoruz. Neyse dizide ilginçliklere geçelim. İsteyenler için yazı sonuna link bırakıcam.

Mucize Doktor 23. Bölüm Hataları ve Basitlikleri

Dizide son bölümlerde o kadar çok aksiyon yaşandı ki, senaristler “bi frene basalım ne yapıyoruz biz” der gibi bir bölümle karşımıza çıktı. Bu bölümde bol bol bakışma, aile, aşk gırla gitti. Yani konu hastane olmayınca sıkıntılar azalmış oldu.

Daha bölümün 5.dakikasında gelen kadın hastanın bacağı kırık. Ama sadece photoshop kırığı. Kadının bacağını gösterelim demiş dizi ekibi fakat o da ne? Dizinin o kısmında sadece fon müziği ve donuk bir ekran görüyoruz. Photoshop mode on yapmış herhalde kurgu ekibi. Sadece 1 kez yapsalar yine iyi, bir de ilerleyen sahnelerde kadının bacağında komplikasyon geliştiğinde de aynı donuk ekranı görüyoruz. Türkiye’nin en çok izlenen dizisinin yapacağı bu mudur? Mucize Doktor bunu yaparsa diğerleri ne yapsın yahu?  

Zamanında stv’de yeşil kostümlerle cehennemi canlandıran ekip bile daha çok uğraşmış, daha çok bütçe harcamıştır. Fakat mucize ekip ne yapmış? “koy oyun hamurunu bas geç yahu, kim sallar bacağı zaten diziyi 4 saatte izletiyoruz kimse umursamaz.”

Kadının uyuşturucu geçmişi yüzünden ağrı kesici istememesi ve hastaya anestezi yapmadan klasik müziğin iyileştirici gücüyle 30cm’lik boru çakmaya kaç puan veriyoruz? 

Evet bu bir dizi arkadaşlar, isterlerse zamanda yolculuk bile edebilirler haklısınız. Beliz, fermanla tartışıp asansör görünümlü zaman makinesine biniyor ve parti mekanına ışınlanıyor. Ferman ve Ali ise ufak bir istanbul turu atıp öyle gelebiliyorlar mekana.

Belizin ışınlanma anı
Belizin ışınlanma anı

Son olarak Ali vefa başkomutanın aklına fermanın partide bir fikir geliyor. “O da ne? O bir kuş? O bir Uçak? Hayııır. Superman” repliğine uygun şekilde gecenin o saatinde mekandan ayrılıp parti süsleri balonlar ledler vs. tam takım hastaneye gidiyor. Nazlı ve 2 tane aşk kuşunu da yanına alarak hastane koridorunun ortasını gece vakti panayır yerine çeviriyorlar. Dizideki tek gerçeklik Ali Vefa’nın otizmli olması resmen. Gerisi komple fantezi dünyası. Zaman mefhumunu geçtim artık bari hastanenin koridorunda yapmayın be. 

Son olarak diziyi televizyonda izleyen sat komandolarına bir dakikalık saygı duruşu rica ediyorum. 8’den 12’e kadar oturduğun yerden kalkmadan timsah gibi hareketsiz izleyerek kalp krizine kafa tutan neferlere selam olsun. 

Not: Dizi bilgisayardan 40 dakikada bitiyor.

Sevgilerimle

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
44 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Siyasette Düzey(!)
Sonraki
Corona Virüslü Yolcuları Öperek Karşılayan Kamboçya Başbakanı Ne Zaman Hasta Olacak?

Corona Virüslü Yolcuları Öperek Karşılayan Kamboçya Başbakanı Ne Zaman Hasta Olacak?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.