Squid Game tadında dizi/film önerileri

Squid Game tadında dizi ve film izlemeye ne dersiniz? Haydi derlediklerimi sizle paylaşayım

Circle 

Imdb : 6/10 

Konu : Circle, bir çemberin içinde hapsolan bir grup insanın hikayesini konu ediyor. Birbirini tanımayan elli kişi, uyandıklarında kendilerini gizemli bir odanın içinde bulur. İnsanlar, her iki dakikada bir kişinin öldüğü bir çeberin içinde hareketsiz bir şekilde durmaktadır.Başlarda ölenlerin rastgele seçildiği düşünülse de çok geçmeden insanlar kimin öldürüleceğine karar verme gücüne sahip olduklarını fark eder. Çemberdekiler, kimin ölmeyi hak ettiğine nasıl karar verecekler?

Would You Rather

Imdb : 6.6/10 

Konu: Iris babasının ani ölümünün ardından büyük bir buhrana sürüklenir. Ancak acilen toparlanmalı ve kendisinden bir yaş küçük ve hasta kardeşiyle ilgilenmelidir. Kendini son derece umutsuz bir durumda bulan genç kadın, bir gün Lambrick adında son derece varlıklı biriyle tanışır. Adam Iris’i bir akşam evine davet eder. Genç kadın içeriye girdiğinde hiç beklemediği bir manzarayla karşılaşır. Yalnız olacaklarını düşünürken bir salon dolusu insan onu beklemektedir. Gece gittikçe sıradışı bir hal alır.

Alice in Borderland

Imdb :  – 

Konu : İşsiz bir genç olan Ryohei Arisu zamanını bilgisayar oyunu oynayarak geçirir. Bir sabah uyandığında Tokyo’da hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. Kendisini büyük bir oyunun içinde bulan Arisu ve arkadaşları hayatta kalmak için oyunu kurallarına göre oynamak zorundadır. Hayatı tehdit eden oyunlarda tek başına mücadele eden Usagi ile tanışan Arisu, bu yeni dünyanın sırrını çözmek için birlikte hareket etmeye karar verir.

Table no 21

Imdb : 7.2 / 10

Konu : Vivan ve Siya ekonomik olarak orta düzeyde ve mutlu bir karı kocadır. Ancak yinede hayatta yapmak istedikleri fakat maddi imkanların el vermediği birtakım şeyler vardır. Bunlardan bir tanesi olan tatil şansı ellerine geçer. Normal şartlarda asla gidemeyecekleri Fiji adasında ki tatil çekilişini kazanırlar ve giderler. Tatillerini eğlenceli bir şekilde sürdürürken bir teklif alırlar. Oynayacakları bir oyun ve kazandıkları takdirde hayatı boyunca çalışsada kazanamayacakları kadar para ve beraberinde gelecek olan sürprizler.

The Game

Imdb : 7.7 / 10

Konu : The Game, David Fincher’ın Se7en filminin başarısından sonra hazırladığı bir gişe filmi. Çok zengin bir yatırımcı Nicholas (Michael Douglas), eşinden ayrılmış, tek başına, servetiyle yaşayan, hayatında pek renk olmayan bir iş adamı. Kardeşi ona doğum gününde değişik bir hediye verir. Hediyesi; CRS adlı bir şirketten davetiye. Nicholas hayatına renk katmak için bu şirkete başvurur, bu noktadan sonra da sürükleyici, iyi bir gerilim başlar.

Kaynak : beyazperde.com , sinematurk.com

Zeynep TURHAN
Ben varken ölüm yok , Ölüm varken ben yokum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Machine de fabrication de brique Algerie
Sonraki
"Mor merdiven"

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.