Şunu Fark Ettim

Generous tiny people collecting hearts in jar isolated flat vector illustration. Cartoon volunteers giving hope, support and love. Charity, donation and social community concept

ŞUNU FARK ETTİM:

Ben bu akşam neyi fark ettim biliyor musunuz?

Hayatımızda bazı insanlar var. Ve bu insanlar, saat kaç olursa olsun, imkan var mı yok mu bakmadan, çekinmeden, isteklerimiz doğrultusunda hareket ediyorlar. Bir insan bir anda uzun süredir istediğiniz bir eşya ile kapınızda olabiliyor, sizin için dünyayı talan edip o çikolatayı size getirebiliyor. Bedeninin uymadığını bilse dahi sırf çok istiyorsunuz diye bir beden büyüğünü mağazadan kapıp, doğruca yanınıza koşabiliyor.

Böyle insanlar var hayatımızda. Bizim mutluğumuz için uğraşan. Gerçekten onlar bu karanlık dünyanın, iyi kalpli melekleri. Hayatımızda böyle insanların var olması bize ne büyük bir lütuf. Düşünsenize, bir anlığına, öylesine söyleyiverdiğiniz bir arzunuzu, aynı günün akşamında yerine getiriyor birisi. Karşılığında sizden en ufak bir istekte bulunmadan üstelik. E hani lamba cinleri yalnızca masallarda olurdu? Hayatımızda kim bilir kaç tane lamba cini var. Tabi cin demeyelim onlara bilakis onlar az önce de söylediğim gibi tam anlamıyla melek, sevdiği insanlara sürpriz yapmaya çalışan çocuk ruhlu kişiler. İnsanlığın bu denli bencilleştiği bir dönemde böyle insanlara sık sık denk gelemiyoruz maalesef.

Pahalılaşan hayatı bahane edip herkes nefsini tatmin etme eğiliminde buluyor kendini, bir başkasının hayali kimsenin umurunda değil ya onlara göre. Önce kendisi, önce karnı ve egosu doymalı. Sonra belki kenarda 1-2 Lirası kalırsa o zaman gider de kardeşine bir çikolata alır.

Açken neden düşünsün değil mi? Değil dememe gerek yok sanırım. Kendi elimizde olanı yönetemediğimiz için hep sonraki isteğimizden eksik kalıyoruz ya biz. Halbuki kendi nefsimize bir seferliğine hayır deyip, küçük kuzenimizin veya annemizin istediği o çikolatayı alsak, o bize bakan mutlu gözleri görsek, tamamıyla yararına olacak bir özellik olan cömertliği, kendimize entegre etmiş olacağız da işte. Bencillik öyle kolay görmezden gelinemiyor değil mi. Gelinse ama keşke, birinin lamba cini, dilek meleği de biz olsak. 

Böyle bir, iki, üç diye sırayla tüm insanların, olmasa bile en azından çevremizdeki insanların birbirlerini mutlu etmelerini sağlasak.

Detayları akılda tutmak güzeldir. İnce düşünceli bir insan olduğunuzun örneğidir hatta. “Ya bunu hatırlıyor muydun, ama ben onu öylesine söylemiştim, gidip bulmuşsun ya çok sağ ol.” Benzeri, sayamayacağım kadar çok minnet cümlesi duyabilir, detayları aklında tutan insanlar.

Bu yazıyı okuyan tüm cömert insanlara seslenmek istiyorum;

Siz gerçekten sevilesi insanlarsınız. Sevdiklerinizden bazıları sizin değerinizi bilmiyor, bu onların hatası, siz onlar için yaptığınız her şeyi doğru ve içten duygular ile yapıyorsunuz. 

Bu da sizinle gurur duymamın başlıca sebebi.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HP 51645A (45A) İnkjet, WOLKİ WLK (660082 / 68A), KAO COLLİNS WOLKE ) Kartuşlar.

HP 51645A (45A) İnkjet, WOLKİ WLK (660082 / 68A), KAO COLLİNS WOLKE ) Kartuşlar.

Sonraki
İhtiyaç Fazlası İnkjet (Mürekkep ) Kartuşlarınızın Takas İmkanı

İhtiyaç Fazlası İnkjet (Mürekkep ) Kartuşlarınızın Takas İmkanı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.