Hayatın Senin Elinde

Bir İş Yerinde Mutlu Olmak Mümkünmüdür?

Elbette mümkün.Kişi mutlu olmak istediğinde her engeli aşıp kaktüsü papatya görerek hayatına devam bile edebilir.

İş yerlerindeki en büyük mutsuzlukları sıralıyacak olursak ilk önceliğimiz ;

  • Dönen dedikodular ve yalanlar: Bu tarz durumlardan hiçbir zaman hoşnut olmadığımı söyleyebilirim. Neden ki insanlar birbirlerinin yanlışlarını aramak isterlerki?  Daha çok para içinmi? Yoksa daha çok sevilmek içinmi?

Staja başlamıştım. Benim hayattaki ilk iş deneyimimdi. Biraz çekingen birazda güler yüzlü davranıyordum. Alışma sürecinde her sabah ilk hastanenin bankosunu, daha sonra güvenliğini, tomografidekileri selamlayıp günaydın diyip odama doğru ilerliyordum en sonki durağım acildeki hasta danışmanı oluyordu. Stajerim diye ilk günlerden eziliyordum o kadar mutsuz gidiyordumki iş yerine cevap bile vermeye tenezzül etmiyorlardı bana üzülüyordum bu duruma.Kimseyle konuşmuyor tek başımaydım hep. Ordaki insanlar mutsuzdu, mutlu insanlara tahammülleri yoktu, çünkü bunu artık kendilerine hobi edinip, hiç düşünmeden büyük küçük farketmeksizin hor görüyolardı insanları. İnsan onurunu zedeliyordu bunlar. Ben alışmıştım o duruma umursamamaya başlayıp inatlarına hep mutlu olurdum. Cevap vermeseler dahi her sabah günaydın diyip öylece gözlerinin içine bakardım. Ben kendimi böyle mutlu ederdim. Mutluluğumu sevmeyen insanlara karşı mutlu olarak ruhumu tazeliyordum intikam alırcasına.

İş yerindeki çalışma süreçleri gelip geçiyor gecenin bir vakti veya sabahın beşinde bitiyor işler. Önemli olan orda çalışma dışında geçirdiğin zaman. Hiç arkadaşın olmasın. Kendini mutlu edebilecek, arkadaş olabilecek senden başka kimsen yok.  Hayatta olmasını en çok istediğin şeyleri yap insanları umursama. İnsanoğlu bile gelip geçici merhametli ol sen yeter

Merve
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bazen beklememen gerekir..
Sonraki
İmkansız tercih

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.