Bu Günler de Geçecek

Bugün sınavıma tam 6 gün varken yazıyorum bu yazıyı.Moralim aşırı bozuk ama yazıma hemen geçmek istıyorum.

Üniversite sınavının aslında bazı insanlar için çok önemli olduğunu bilmeden lütfen ne konuşun ne de eleştiri yapın.Sizin için basit bir sorunken bazılarının çok başarmak ıstedıgı ve olmazsa ölümü bile göze aldığı olabılır.Bunu nerden mi biliyorum ? Kendimden biliyorum.

Bunca olumsuzluğa ,küçümsemeye karşı benım kazanmam lazım.O kadar büyük bir yükle giriyorum ki sınava emin olun bunu baskası yasasa delirmişti.Benim de çok normal devam ettıgım soylenemez ama en azından bellı etmemeye calısıyorum.En zoru da sadece benım bılmem.Sınava gırdıgım ve gırecegım yıldakı olanları düşünüyorum resmen benim basaracagımı dusunenden daha cok basaramaz yapamaz dıye dalga gecen kesım var.Bu öyle acı ki sıze anlatamam.Odamda bulunan motıve yazılarımı görüp “he aynen kazanırsın ” dıyen çok kısı var.Ve ben hiçbirini unutmadan yoluma devam edıyorum ,edecegım.En komiği de gelip 2 yıllık boktan bır bölüm kazananların bu küçümsemeyı yapması.Ben zaten hiç çalışmadan gırsem o kucumseyenlerın bolumunu rahatlıkla kazanırım.Aslında bu kadar zoruma gitmesi de ailemin bıle yanımda olmaması.Herkesın arkasında duran aılem benım yanımda değil.Belki de en cok acıtan da budur canımı.Gecen yıldaki sınav sonucumu öğrenince babamın dırekt” okumuyorsan bırak ,benden bu kadar daha da ugrasmam” dıyıp bana hakaretler savurmasını ölsem bile unutmam.Bu arada puanım eşitağırlıktan 280’di.

Çok fazla yoruldum ve tükendim demek ıstemıyorum ama tukenıyorum sanırım.Yalnızım her konuda.Beni anlayan sadece bır arkadasım var .Ona söylemesem de ona çok minnettarım.Şimdi dersime dönmem lazım.Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.Bu arada bu yıl daha kötü ne olabılır derken aılem korona vıruse yakalandı ve karantınadayız.Bunun yaşanması bıle off bılmıyorum..Umarım bunca seyın sonunda ben başarabildim dıyebılırım.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

3 yorum

Yorum Yazın
  1. Hiçbir engel hayatın sonu değil. Siz beyninize engel koymadığınız sürece, her şeyin üstesinden gelirsiniz cici kız. Ve şu an sizin için inanması çok zor biliyorum ama üniversite sınavını kazanamamak da ölümü düşündürtecek kadar önemli değil.
    Çıkış yollu tek değildir. Yollar vardır. Sadece bakın ve görün. Bunları yaşınız ilerlediğinde çok daha iyi idrak edeceksiniz. Ama hazır tecrübe edip söyleyen birileri varken de dikkate almak gerekir diye düşünüyorum, geç olmadan.
    Sınavınızda başarılar ve acil şifalar diliyorum.
    Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.