İnanamıyorum!

Herkese merhaba, bu yazımda biraz değişiklik yapıp bir filme yada diziye değil de yazılmış olan bir yazıya daha doğrusu bu yazının altına yazılmış olan yorumları eleştireceğim çünkü bu durum beni çok sinirlendirdi. Öncelikle belirtmek istediğim bir konu var “9 Kere Leyla” bana para ödemiyor veya bir bir yakınlığım yok ve burada yapılan eleştiriye yorumum yok hereksin bir fikri vardır onu belirtir.

Geçenlerde sitede gezinirken bir yazıya rastladım, bir film eleştirisiydi, filmimiz “9 Kere Leyla” belki biliyorsunuzdur bu filmi bende eleştirdim ve yazımı yazdım, merak ettim ve okumaya başladım. Eleştiri gayet normal gidiyordu, yazarımız filmden mutsuz ayrılmış ve beğenmediği konuları belirtiyordu bu gayet normal ama yazıda takıldığım 1-2 konu var ve bunlar hakkında ayrı bir yazı yazmayı bile düşünüyorum. Yazıdaki asıl sorundan bahsetmek gerekirse yazıyı yazan arkadaş filmin şu meşhur imdb puanından bahsediyor. Bana kalırsa bir eleştirmenin yapacağı en ama büyük hata, sebebi şu olacak ki imbd herkesin bir profil açıp yorum yapabileceği bir site, yani ben gidip “Kötü Çocuk” veya “Recep İvedik” e tam puan verebilirim yani bir içeriğin iyi yada kötü olmasını imbd karar vermiyor, buradan imbd aşıklarına sesleniyorum lütfen iplerinizde kurtulun ve biraz kendiniz olun, en yüksek puan alan içerikleri izlemeye çalışmayın kendi kalitenizi kendiniz belirleyin. Umarım demek istediklerimi anlamışsınızdır.

 Sıra daha önemli bir konuya geldi, yazının başında da bahsettiğim gibi yorumlar beni çok sinirlendirdi çünkü bu yorumları yazan insanların kendisine saygısı yok, bu insanlar kendileri düşünmeyi bırakın anneleri babaları olmasa karşıdan karşıya geçemez. Abartıyorsun diyeceksiniz ama şöyle düşünün ben şimdi bir eleştiri yazısı yayınlasam ve bu yazıda çok kaliteli içerikleri yada herkes tarafından artık onaylanmış bu film çok iyi bu dizi çok iyi denilen (Örnek: Hababam Sınıfı) içerikleri size dünyanın en kötüsüymüş gibi tanıtsam ne yaparsınız?

Sanırım böyle bir şey yazmazsınız değil mi? Mantıklı bir insanda böyle yapardı çünkü mantıklı insan daha önce hiç yemediği yemeğe dünyanın en kötü yemeği demez değil mi? Maalesef bu arkadaşlarımız böyle düşünmüyor bunlar halk arasında bahsettiğimiz “koyun” diye andığımız tipler siz siz olun böyle ön yargılı olmayın bu tamamen kitabı kapağına göre yargılamaktır.

YouTube’da çok severek izlediğim bir eleştiri kanalı var ve o kanal böyle bir konu hakkında şöyle bir söz söylemişti:

-Niye kötü yorum yaptın? İnsanlar sen kötü dedin diye izlemeyecek

-Ben filme kötü dedim diye filmi normalden iyi bulacakken kötü bulacaksanız lütfen filmi izlemeden önce eleştiri izlemeyin 

Aslında bu söz tüm yazıyı açıklıyor…

Sonuç olarak dostlar lütfen başkalarının yorumları sizi bu kadar etkilemesin sizde bir bireysiniz ve kendi düşünceleriniz var.

Berke Meral
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bi' Düşünsene
Sonraki
Sol yanım dizisi yorumlama

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.