Brad Pitt, "Ad Astra" ile Uzay Yolculuğuna Çıkıyor

Ad Astra

Ad Astra (Yıldızlara Doğru) Filmi Ne Zaman? Konusu Ne?

Tüm sinemaseverlerin heyecanla beklediği bilim kurgu filmi Ad Astra’yı TME Films’in basın gösteriminde izleme fırsatı buldum. Ad Astra, Amerika ile Türkiye’de aynı anda 20 Eylül’de vizyonda olacak. Brad Pitt‘in oyunculuğu ile taçlandırdığı film, Venedik ve Toronto Film Festivallerinde büyük beğeni topladı bile. Yönetmen koltuğunda Two Lovers, The Immigrant ve Lost City of Z filmlerinden de hatırlayacağınız James Gray oturuyor. Ülkemizde dağımtıcılığını TME Films’in yaptığı Ad Astra, bu senenin en çok beklenen bilim kurgu filmleri arasında çoktan yerini aldı demek, sanıyorum ki yanlış olmaz.

Filmin kadrosu ismi gibi tam anlamıyla yıldızlarla dolu. Brad Pitt’in başrolünde oynadığı Ad Astra; Tommy Lee Jones, Liv Tyler, Ruth Negga ve Donald Sutherland gibi birçok yıldızı da kadrosunda barındırıyor.

Filmde Binbaşı Roy McBride’ı canlandıran Brad Pitt, babasının zorlu bir görev esnasında kayboluşunun ardındaki gerçeği keşfetmek için uzun bir yolculuğa çıkıyor. Bu zorlu yolculuk, Ay üstünde yeni nesil korsanlarla takip sahneleri, vahşi deneysel primatlar ve nefes kesen gerilim sahneleriyle bambaşka boyutlara sürükleniyor.

Ad Astra (Yıldızlara Doğru) Filmi Fragmanı

İnsanlığın yakın gelecekte içinde bulunacağı durumu başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarmayı da es geçmeyen James Gray, gezegenler arası seyir zevki sunuyor diyebilirim. Gözlerinizi bayram ettirecek Ad Astra, bunun yanında bazı varoluşsal kriz barındıran sahnelerle sizi evrenin sırlarını çözmeye davet ediyor.

Brad Pitt’in efsaneleşmiş oyunculuğunun ve yakın gelecekten ufak kesitlerin sizi alıp evrenin bir başka noktasına götüreceğine kefil olabilirim. Herkesin bu filmden keyif alıp, varoluşsal önemli çıkarımlar yapabileceğini düşündüğüm için Ad Astra birçok açıdan doyurucu bir film olmuş diyebilirim. Bence şimdiden planınızı yapmanızda fayda var; bu filmi kaçırmamalısınız.

Tuğberk Süslü
Co-founder @kooplog
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Açık Toplumdan Kapalı Topluma Ahlâk
Sonraki
Olmayan Sevgiliye Mektuplar IV

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.