Avengers

Avengers:Endgame gişe rekorunu kaybetti

Çıkışıyla birlikte rekorları altüst eden ve Avatar’ı sollayan Avengers: Endgame, açılış hafta sonu rekorunu devretti. Detective Chinatown 3, geçtiğimiz hafta Marvel yapımı süper kahraman filminin açılış haftasındaki gişe rekorunu alt etti.

Detective Chinatown 3 Endgame’i alt etti

2008 yılında Iron Man ile başlayan Marvel Sinematik Evreni’nin doruk noktası olan Avengers: Endgame, gişede fırtınalar estirerek James Cameron’ın Avatar’ını geride bırakmış ve tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi unvanını eline geçirmişti. Ayrıca film, 500 milyon dolar, 1 milyar dolar ve 1,5 milyar dolara ulaşan en hızlı film de dahil olmak üzere bir dizi rekora imza atmıştı. Bununla birlikte tüm zamanların en yüksek açılışlı hafta sonunu yaşayarak 1,2 milyar dolarda Avengers: Infinity War’ı geride bırakmıştı.

Chen Sicheng tarafından yönetilen film, Çin’deki açılış haftasında tam 398 milyon dolar hasılat elde etti. Bu sayı tek bir pazardaki en büyük açılış hafta sonu gişe rekorunu kırmış oldu. Bundan önceki rekorun sahibi olan Avengers: Endgame, Kuzey Amerika’daki açılış haftasında 357 milyon dolar gelir elde etmişti

ScreenRant’in haberine göre Endgame hala listelerin başında yer alsa ve başka bir film tarafından tahttan pek indirilemeyecek gibi gözükse de, 2020’nin Ocak ayında piyasaya sürülen, ancak COVID-19 salgını nedeniyle geriye çekilen Detective Chinatown 3, ülkedeki tiyatro ve sinema salonlarının yeniden açılmasıyla Marvel filmini en az bir rekorundan etti.

ali-coban
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yepyeni Bir Günde…
Sonraki
ELAZIĞSPOR?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.