POKER FACE: LADY GAGA ŞARKISI DEĞİL MUAZZAM BİR SUÇ DİZİSİ

Kaynak belirtilmedi

 

 

Poker Face başrolünde Natasha Lyonne un bulunduğu, her bölümde farklı suçların çözüldüğü bir suç gizem dizisi. Başrolümüz Charlie Cale yalan söyleyenin kokusunu yüz metreden alabilen yetenekli genç bir kadın. Bu yeteneğini poker oynayarak kullanır ancak zamanla diğer poker oyuncularıyla sorun yaşayınca kumarhanelerde barınamaz. Son kumarhanesi Frost Casino’nun sahibi bu yeteneğini takdir eder ve ona iş teklif eder; yeteneğini kullanmaması şartıyla. Charlie güvenliği için işi kabul eder ama iş arkadaşının öldürülmesiyle iş çığırından çıkar ve kovalamaca başlar.

 

 

Bu noktadan sonra her bölümde başrolümüzün farklı duraklarda birbirinden çok farklı kimi zaman geçmiş bölümlerden tanıdığımız karakterlerle dolu serüvenini izliyoruz. Yalan söyleyeni yakalama özelliği ona hem yeni kapılar hem de başına yeni belalar açıyor.

 

 

Yönetmen koltuğunda Knives Out ile adından yeniden söz ettiren Rian Johnson var. Her bölümde farklı isimlerin eşlik ettiği dizinin kadrosunda:

  • Adrien Brody,
  •  Joseph Gordon-Levitt, 
  • Chloë Sevigny, 
  • Tim Meadows, 
  • Benjamin Bratt, 
  • Hong Chau, 
  •  Lil Rel Howery ve Luis Guzmán gibi isimler de yer alıyor. 

 

 

Yazılarımı biraz takip ediyorsanız bilirsiniz ki ben yorum yaparken biraz da taraflı yorum yaparım. Poker Face benim için izlemesi keyifli bir komedi suç dizisi olarak başarılıydı. Bölüm başlarında bölümün suçlusunu ve suç mahallini görüyor olmamızdan kaynaklı suspension eksikliği olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak dizi biraz da olayların olduğu haline nasıl gelmiş olabileceğini, sonucun beklenenden bazen de çok farklı çıkabileceğini anlatıyor. Hem de bunu mizahından ödün vermeden hatta bazı noktalarda güldürürken düşündürerek yapıyor. Zaten Natasha Lyonne un diğer yapımlarını izlediyseniz güçlü kadın karakterlerin olduğu (hatta Russian Doll kendisine ait) mizahı güçlü yapımlar olduğunu görebilirsiniz.

 

 

Uzun lafın kısası yolculuk hikayelerini, suç çözmeyi ve komediyi seviyorsanız aynı anda hepsini izleyebileceğiniz bir yapım Poker Face, üstelik dört adet Primetime Emmy adaylığı mevcut. (Yalnızca ödüllü dizi izlerim diyenlere  )

 

Peki siz olsanız bu yeteneğiniz ile napardınız?

 

*Müjde: Dizi ikinci sezon onayını aldı bile!

Fotoğraf sahibi: Christiano Sinisterra (@Christiano Sinisterra on Pexels)

Yalnızca Bir Film İzleyicisi Ve Sinema Sever Olarak Yorumlamaya Çalıştığım Bu Filmleri Beğendiyseniz Ve Devamının Gelmesini İsterseniz Yorumlarda Belirtebilirsiniz. İzlemiş Olduğunuz Filmler Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. Yazımda Eksik Yanlış Gördüğünüz Noktalar Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. Yada Yazım Yanlışlarını Söylyebilirsiniz , Gurur Duymadığım Bir Özelliğim Olarak Böyle Bir Durum Söz Konusudur…

ÖZGECAN YILDIZ
bir kıvılcımla başlar her şey
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tik Tak
Sonraki
Dirilmek mi, Yoksa Uyanmak mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.