Krala Mektup (Netflix Yapımı) Hakkında Konuşmalar

Krala Mektup (Netflix Yapımı) Hakkında Konuşmalar

Krala Mektup (Netflix Yapımı) Hakkında Konuşmalar

Krala Mektup bir Netflix yapımı. Ortalama 45 dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Bu yapım aslında Tonke Dragt tarafından yazılmış bir dizi kitaptan ilki sanırım. Türkiye de 2013 basımı var görünüyor. Fantastik romanları seven biri olarak daha önce duymamıştım. Belki benim ayıbımdır.

Dediğim gibi romanı okumadım. Ancak İnternet de  bulduğum kitap baskısında ana kapakta kahramanı sarışın elf-vari bir çocuk olarak tasvir etmişler. İnanın diziyi seyrederken bunu tahmin etmiştim. Çünkü Netflix bunu hep yapıyor. Kahramanları ısrarla hafif melez kavruk kişilere çeviriyor. Yada ne bileyim orjinal roman da olmasa da yapımda kahraman eşcinsel oluveriyor. Burada yanlış anlaşılmak istemem. Eşcinsellikle ilgili bir sorunum yok. Irkçı da değilim. Ancak roman da ki aslına bağlı kalmadan ana karakterlerle bu derece oynanması bana çok zorlama geliyor. Hem de bu her Netflix yapımında mutlaka var. Yine bu yapımdan başka bir örnek vereyim. Yapım +13 olarak vizyonda Netflixde. Sanırım 6. bölüme kadar izledim. Ve kendi kendime hala bir tek eş cinsel sahne olmadı hem de bir Netflix yapımında diye düşündüm. Sonra bunu +13 olmasına bağlamıştım açıkçası.. Bir nevi çocuk yapımı yani. Sonra ne oluverdi biliyor musunuz. İki yan kahraman erkek oyuncu alakasız bir durumda ilanı aşk yapıp öpüşüverdiler.  Yine her zaman ki gibi zorla araya sokulmuş bir sahneydi. Tamam, aşkın her türlüsüne saygılıyız da bu ne şimdi.

Konusuna gelecek olursak, kale soylusu bir Baron’nun evlatlığı olan Ciuri, Şövalye olmak için bir şapelde geceyi arkadaşlarıyla geçirecektir.  O sırada  Kral’ın en iyi şövalyelerinden Beyaz Kalkanlı Kara Şövalyenin yaveri Şapelin kapısını çalar ve yardım ister. Yardım isteğine kayıtsız kalamayan Ciuri  kapıyı açar ve Şapelden çıkar. Şövalyenin ölmeden önce kendisine verdiği bir mektubu Krala ulaştırmak için yola çıkar. Olaylar böyle başlıyor. Şövalye adayları dizi boyunca bir tek savaşa, kılıç muharebesine girmiyorlar. Hep kaçmaca kovalamaca. Bu da seyirciyi sıkıyor. Sonuçta bu çocuklar eğitimliler. Şövalye olmak için adaylar ve dizinin başında izlediğimiz müsabakaları kazandılar. Ancak yeteneklerini 6 bölüm boyunca göremiyoruz. Burada ki sorun bence karakterlerin çok çocuklaştırılması. Büyük biri karşılarına geldiği anda kılıçlarını atıveriyorlar. Madem o kadar çocuklaştırıldılar öpüşme de neydi diyebilirsiniz. İnanın bende anlamadım. Dizi bu kaçıp kovalamaca ile devam ederken, izleyici için tahmin edilebilir bir ters köşe yapıyor. Ancak kötü ve oldu bittiğe gelen bir finalle sona eriyor.

Beklentilerimin çok altında bir yapım oldu “Krala Mektup” Netflix klişeleri her zamanki yerindeydi. Sonuç bence 4/10.

İyi seyirler.

Bilen Onur
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dünyanın En Tehlikeli Kurumu: El Alem
Dünyanın En Tehlikeli Kurumu: El Alem

Dünyanın En Tehlikeli Kurumu: El Alem

Sonraki
Melih Gökçek Koronavirüsten Kurtulmanın Yolunu Açıkladı!
Melih Gökçek Koronavirüsten Kurtulmanın Yolunu Açıkladı!

Melih Gökçek Koronavirüsten Kurtulmanın Yolunu Açıkladı!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.