Güzel Veda?

Güzel veda etmek ya da güzel ayrılmak nasıl olur daha doğrusu olur mu? Bir vedayı nasıl bir cümleyle güzelleştirebilirsiniz?

Eğer veda etmeyi seçen kişiyseniz en anlamlı ve kırıcı olmayan cümleyi arayacaksınızdır muhtemelen tabii günümüz insanı pek bu yönde düşünmüyor karşı taraf umurlarında değil bazı insanların sadece uzun uzun vakit geçirdikleri insanlara en ufak anlaşmazlıkta veda etmeyi düşünüyorlar onların tabiriyle yol vermek bu ne kadar saçma bir düşünce veya aptalca mı demeliyim buna, sadece bu insancıl değil.

Bir süreliğine de olsa iyiydik kendine iyi bak vesaire gibi cümleler arayışında olacak ve bunları da kullanacaksınızdır ama bu sadece sizin vicdanınızı rahatlatmak için söylediğiniz anlamsız sözcüklerden bir kaçıdır.

Bir veda cümlesinde terkedilen tarafa karşı taraf nasıl bir cümle kurmuş olursa olsun onun için hepsi aynıdır. Sonucunda yalnızlık hissini yaşayacak olan , yıkılacak olan, sevdiği kişi tarafından terkedilen kişi o’dur nasıl bir cümleyle güzel veda edebilirsiniz ki?  Her veda cümlesi acıtır, birbirini bir zamanlar çok seven iki kişinin bir anda iki yabancıya dönüşme  anıdır veda ve hiçbir zaman ona değer vermediğinizi düşünecektir. Bir veda ancak size kurtulmuş gibi hissettiriyorsa güzel gelir, ve kurtulmuş gibi hissediyorsanız eğer çok bile kalmışsınızdır. 

yazar

Yazar: Suzan-Ozer

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 Yorum

  1. Güzel giden bir ilişkiniz var,canımlar cicimler havada uçuşuyor.Sonra birgün kavga ediyorsunuz ve karşınızdaki size kırıcı sözler söylüyor .Çok inciniyorsunuz resmen açık kapı bırakıyor git yada kal der gibi.Ne yapardınız siz olsanız? Sinirlenince hakaret etmesi normal mi? Sevdiğine de eminsiniz üstelik