Güzel Veda?

Güzel veda etmek ya da güzel ayrılmak nasıl olur daha doğrusu olur mu? Bir vedayı nasıl bir cümleyle güzelleştirebilirsiniz?

Eğer veda etmeyi seçen kişiyseniz en anlamlı ve kırıcı olmayan cümleyi arayacaksınızdır muhtemelen tabii günümüz insanı pek bu yönde düşünmüyor karşı taraf umurlarında değil bazı insanların sadece uzun uzun vakit geçirdikleri insanlara en ufak anlaşmazlıkta veda etmeyi düşünüyorlar onların tabiriyle yol vermek bu ne kadar saçma bir düşünce veya aptalca mı demeliyim buna, sadece bu insancıl değil.

Bir süreliğine de olsa iyiydik kendine iyi bak vesaire gibi cümleler arayışında olacak ve bunları da kullanacaksınızdır ama bu sadece sizin vicdanınızı rahatlatmak için söylediğiniz anlamsız sözcüklerden bir kaçıdır.

Bir veda cümlesinde terkedilen tarafa karşı taraf nasıl bir cümle kurmuş olursa olsun onun için hepsi aynıdır. Sonucunda yalnızlık hissini yaşayacak olan , yıkılacak olan, sevdiği kişi tarafından terkedilen kişi o’dur nasıl bir cümleyle güzel veda edebilirsiniz ki?  Her veda cümlesi acıtır, birbirini bir zamanlar çok seven iki kişinin bir anda iki yabancıya dönüşme  anıdır veda ve hiçbir zaman ona değer vermediğinizi düşünecektir. Bir veda ancak size kurtulmuş gibi hissettiriyorsa güzel gelir, ve kurtulmuş gibi hissediyorsanız eğer çok bile kalmışsınızdır. 

1905suzii
Fakat unutmayın ki, her yıkılış yeni kuruluşlar içindir.
Subscribe
Bildir
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Damak Tadında Acılar
Sonraki
Olduğumuz Yerde Sayıklamamak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.