Belki de Doğurmamalısınız !

Araştırdığım kaynaklardan 2 haber buldum ve bu 2 haberi de en detaylı şekilde size aktaracağım…

 üsküdar’da 9 Ağustos 2017 tarihinde 21 yaşındaki oğlu Ahmet Güleryüz ile 22 yaşındaki oğlu Onur Güleryüz’ü öldüren, 18 yaşındaki oğlu Orçun Güleryüz’ü de yaralayan Aslan Güleryüz hakkında yürütülen soruşturma hakkında konuşalım. bulduğum haberlere göre;

Olay günü şüpheli Ahmet Güleryüz’ün oğlu Onur ile aynı odada yattığı, Ahmet’in de kardeşi Orçun ile aynı odada yattığı kaydedilen iddianamede, şüpheli Aslan Güleryüz’ün sabah 07.30 sıralarında uyandığı, evin girişinde bulunan kömürlüğe gittiği, buradan aldığı 12×4 santimetre ebadındaki çekiçle çocukları Ahmet ve Orçun’un kaldığı odaya girdiği, ilk olarak Ahmet’in baş bölgesine birden fazla kez vurduğu, ardından Orçun’a yöneldiği, bir şey söylemeden Onur’a da çekiçle vurmaya başladığı, bu sırada odaya Onur’un babasını tutarak engel olmaya çalıştığı, yere yatırdığı Onur’un baş bölgesine birden fazla kez vurduktan sonra çekici yere attığı, 14 santim uzunluğundaki bıçağı alarak Onur ve Ahmet’e birden fazla kez sapladığı, aldıkları darbelerin etkisiyle her iki maktulün de olay yerinde öldüğü, Onur’un babasıyla arasındaki boğuşmadan faydalanan Orçun’un yaralı bir şekilde sokağa attığı ve çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldığı anlatıldı. 

2. haber ise;

Eskişehir’de, 4 yaşındaki oğlunu sokak ortasında dövünce yurttaşların tepkisiyle karşılaşan Nazan Sezdi (35), “Bir anlık sinirle iki tokat attım. Ben şiddet uygulayan bir anne değilim. Oğlumu geri istiyorum. Çok pişmanım” dedi. Savcılık talimatıyla koruma altına alınan çocuğu, 21 gün süreyle yaklaşması yasaklanan anneye, baba Mevlüt Odabaş, oğlunun velayetini almak için dava açtı. 

olay günü yaşananları ise şöyle ifade etti:

“Cadde de yürürken dayanamadım, ‘Gel oğlum buraya, huysuzluk yapma’ dedim. Aksilik yapmaya devam edince dayanamadım 2 tane vurdum. Vurunca halkın tepkisi oldu, etrafta görenler oldu. Ben şiddet uygulayan bir anne değilim. Ne diyeceğimi bilemiyorum, sadece oğlumu geri istiyorum. O anlık bir sinirle yaptığım bir olay. Bu olaydan sonra ifade verdim. Çocuğumu benden aldılar, şu an oğluna şiddet gösteren bir anne olarak görülüyorum. Aslında şiddet gösteren bir anne değilim ben, çocuğuma düşkün bir anneyim. Dört senemi harcadım onun için, babası hiç ilgilenmedi.”  

Gelin şimdide neden herkesin anne ve baba olmamasını konuşalım.

okuduğunuz ve fotoğrafta gördüğünüz gibi. Bir anne ve bir baba var ve masum olan çocuklar. İlk olarak doğarsınız,konuşursunuz,okursunuz,sınava girersiniz,iş adamı olursunuz ve bu kalbi birine verirsiniz anlaşırsanız evlenirsiniz, anlaşmazsanız evlen mezsiniz. Anne der torun istiyorum, Baba der torun istiyorum. olur bir çocuk iki çocuk.

Peki çocuk doğurmak bu kadar kolay mı ?

Çocuk sadece doğurmaktan ibaret değildir. Çocuk doğurmak bir nimettir,bir çocuk dünyaya geldiğinde 1 çiçek açmış olur.  Eğer bakacaksan doğurabilirsin kardeşim bunda hiç kimsenin sözü yoktur. Ama öldüreceksen sürekli sopa sürekli şiddet varsa, neden doğuruyorsun? çocuğun ne suçu var ? gül gibi gelmiş bir çocuğun daha çocukluğunu yaşayamadan ölmesi doğru mu ? hemde öz annesi veya babası tarafından. Bakmayacaksan doğurmayınız efendim .

kaynaklar: 

https://www.cumhuriyet.com.tr/

https://www.milliyet.com.tr/

lavinia
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yeni başlangıçlara
Sonraki
RETRO GİYİM

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.