Kitap Önerisi: Fil Saati

ESRARENGİZ KİTAP

2021 yılının ilk yazısını güzel bir kitap incelemesiyle başlatmak istedim.

Çünkü tek kelimeyle bayıldığım ve bu yıl içinde herkesin okumasını önerdiğim bir kitapla karşınızdayım.

Öncelikle kitabın ismini bir kere duyduğum fakat fazla anımsamadığım internette tesadüf eseri karşıma çıkan ve hadi değişik bir şeyler okuyayım diyerek aldığım bir kitap oldu. Gördüğüm ilk anda kitap ile ilgili izlenimim bu kitabı çok seveceğime dair olmuştu ama ben bu kadarını hiç beklememiştim.

Kitap hakkında bir fikrim olmadan okumaya başladım. Konusu hakkında bile en ufak fikrim yoktu.

Kitabı okumaya başladığım an dan itibaren gayet akıcı bir dille yazılmış, su gibi akan bir roman olduğunu anladım. Normal tempoda okumaya devam ederken birden kitabın içinde buluverdim kendimi.

Tek solukta okuyup bitirdim ve bittiğinde de nasıl yani dediğim bir kitap oldu.

Kitabın konu ve içeriğinden yazarın neden kitabın arka bölümünde bahsetmediğini, daha anlamı derin ifadelerle havada bıraktığını anladım. Yazılan en ufak bir cümle kitabın içindeki büyüyü öldürebilirdi çünkü. O yüzden konusundan çok fazla bahsetmek istemiyorum.

Kısacası küçük bir çocuğun anne babasının cinayete karışmasıyla başlayan kitap bambaşka yerlere giderek size muhteşem ve nasıl olur ya dediğiniz bir son vaat ediyor.

Gizemli şeyleri seviyorsanız ve bulmaca çözer gibi olayların şifresini yakalamakta zorlanacağınız bir kitap istiyorsanız alın okuyun derim.

Kitabın içerisinde ilginizin de çekeceği bir çok farklı konularda diyaloglar geçiyor ve durup kendi fikrinizi de sorgulamadan edemiyorsunuz. Felsefe, bilim, psikoloji, gizem ne ararsanız bulabilirisiniz.

Yazarın diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum. Daha fazla bahsetmek isterdim ama büyüsü kaçmasın. Sadece okuyun..

seray
üniversite öğrencisi 21 yaşında
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bana beni anlat!
Sonraki
Feminist Örgütlerin Doğu Türkistan'daki Çin zulmüne sessizliği

Feminist Örgütlerin Doğu Türkistan'daki Çin zulmüne sessizliği

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.