Neden Dünya’nın En İyi Dizisi Breaking Bad?

Öncelikle herkese selam. Umarım iyisinizdir. Bende Breaking Bad’ı 2.kez bitirdikten sonra bu yazıyı yazmaya karar verdim.Neden Dünya’nın en iyi dizisi Breaking Bad?

21.yüzyılın en iyi dizisi ödülünü alan Breaking Bad’ın ödüllerini konuşmayacağım.Zaten bilen biliyor. Konuşacağım konu neden bu ödülleri aldığı ile olacak.

Olaya girişmeden önce kısaca Breaking Bad’ın hikayesinden bahsedeyim. 50 yaşındaki kimya öğretmeni Walter White, ailesini geçindirmek için ek iş olarak araba yıkamacıda çalışmaktadır. Bir gün ileri derecede akciğer kanseri olduğunu, 18 aylık ömrünün kaldığını öğrenir. Bu kadar çabalamasının ardından sadece kanser bırakmak istemeyen Walter ailesine para bırakmak ve rahat bir hayat sürmelerini istediği için uyuşturucu işine atılır ve bunu şans eseri gördüğü eski öğrencisi Jesse Pinkman ile yapar. Ardından gelen olaylar 5 sezon boyunca devam etmekte.

Breaking Bad kesinlikle bir aksiyon dizisi değil. Tabii ki aksiyon olan sahnelere sahip ama asıl konusunun dram olduğu apaçık ortada.Bir insanın 2 yılda ne kadar değişebileceğinin kanıtı bu dizidir.Hayatını tamamen kurallara göre yaşayan korkak bir aile babasından nasıl bir uyuşturucu baronuna dönüştüğünü izlediğimiz bir şaheserdir bu dizi. Her geçen bölümde Walter’ın biraz daha Heisenberg’e dönüştüğünü  acımasız, gaddar ve bencil olduğunu anlamıştık.Walter’ın ailesi ile işi arasındaki bağı her bölümde biraz daha koparmasını izlemiştik.

Walter White dizi dünyasının en iyi karakterlerinden biri olduğu şüphesiz tabii ki ama ondan öte Walter aslında biziz.Walter White işini ne para için ne de ailesi için yaptı o işini kendini göstermek için yaptı. Saygınlık kazanmak istiyordu. Kurallara göre yaşamak, korkularının üstesinden gelmemek ona sadece kanser vermişti. Sakat bir oğlu ve 7 aylık hamile bir karısını öylece bırakamazdı. Walter her ne kadar birçok insanın hayatını sonlandırsa da o herşeyi kendisi için yapmıştı.

Yazımın sonuna gelirken bu diziyi izlememiş olan ve bu yazıyı okuyan herkesin mutlaka izlemesini tavsiye etmiyorum, rica ediyorum izleyin ve hayatınıza yeni bir bakış açısı katın.

Logf
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mapushane Kapısı
Sonraki
LAPTOP VE MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR ARASINDAKİ ÖNEMLİ FARKLAR

LAPTOP VE MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR ARASINDAKİ ÖNEMLİ FARKLAR

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.