Stranger Things’in 3’üncü Sezonu İlk Haftadan Rekor Kırdı

Stranger Things’in 3. Sezonu İlk Haftadan Rekor Kırdı

Dizi ve film izleme platformu Netflix’in popüler orijinal yapımlarından olan Stranger Things’in 3. sezonu, 4 Temmuz’da yayınlanmıştı. Matt ve Ross Duffer kardeşlerin yaratıcısı olduğu dizi, ilk sezonuyla yarattığı olumlu etkinin ardından devam sezonlarıyla da gördüğü ilgiyi arttırdı. Dizinin başrol oyuncuları reklam panolarında ve TV programlarında yer alarak Stranger Things’in yeni sezonunun reklamları yapılmaya devam ediyor. Ancak Netflix’in bugün resmi Twitter hesabında yayınlanan duyuruda Stranger Things’in 8 bölümlük 3. sezonuyla yeni bir rekor kırdığını açıkladı. 

Stranger Things’in 3’üncü Sezonu İlk Haftadan Rekor Kırdı

18,2 Milyon Kullanıcı 4 Günde Tüm Sezonu İzledi

80’lerde geçen bilim kurgu dizisi, yalnızca dört günde toplam 40,7 milyon farklı Netflix hesabı tarafından izlendi. Bu istatistiğin en ilginç yanı ise, 18,2 milyon kullanıcının, dört günlük zaman diliminde tüm sezonu izlemiş olması. Sene başında Netflix’in toplam abonesinin 139 milyona ulaştığı açıklanmıştı. Bu yeni rekor da Netflix adına önemli bir başarı olarak tanımlandı.

Önerilen İçerik: Neil Gaiman’ın Kült Çizgi Roman Serisi Sandman, Netflix’te Dizi Oluyor

 

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum