Bill Gates’den Ezeli Rakibi Hakkında İlginç Açıklama: Steve Jobs Büyü Yapardı

Bill Gates’ten Ezeli Rakibi Hakkında İlginç Açıklama: Steve Jobs Büyü Yapardı

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, rakibi olan Apple’ın kurucusu Steve Jobs hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. CNN’e konuşan Bill Gates, 2011’de ölen Steve Jobs hakkında şöyle dedi: “Ben küçük bir sihirbaz gibiydim. O ise gerçek büyüler yapardı. İnsanların büyülendiğini görürdüm. Ama yine de bir sihirbazdım işte. O yüzden büyüleri bende tutmadı.” Steve Jobs, gerçek bir ‘evde denemeyin’ örneği” diyen Bill Gates, “Sertliğine rağmen sektöre inanılmaz derecede olumlu şeyler de getirdi” diye konuştu. Yetenek keşfetmek, çalışanları motive etmek ve tasarım hissi açısından Steve Jobs’la kıyaslanabilecek kimseyi tanımadığını belirten Bill Gates, Apple’ın başarısını Jobs’a bağladı. 

Bill Gates’den Ezeli Rakibi Hakkında İlginç Açıklama: Steve Jobs Büyü Yapardı

Bunun Gibi Çok Örnek Göremezsiniz

Microsoft’un kurucusu, Jobs’un özel biri olduğunu vurgulayarak “Şirketi batmak üzereyken, şaşırtıcı ürünlerle dünyanın en değerli şirketi haline geldi. Bunun gibi çok örnek göremezsiniz” dedi. 2014’te Microsoft’taki görevinden ayrılan Bill Gates, şimdi tüm vaktini kendisi ve eşi adına kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı’nda çalışarak harcıyor.

Önerilen İçerik: Milyarderler De Hata Yapar: Bill Gates, Android’i Google’a Kaptırdığı İçin Bin Pişman

 

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. O insanlara yazılım bilgisi öğretiliyodu ve destek çıkanlar çoktu AMA bizim ülkede ben küçük yaşlarda ne internet ne bilgisayar vardı yazın okuldan sonra yazılım öprenneceğime gidip kuran öğrettiler peki noldu şimdi ateistim ve bunca yılım harcanmış hissediyorum

  2. Bill Gates’ e hayranım… ama öbürü pisliğe asla…. aslında Steve’ nin gençliği, üniversite yaşamı ilham verici ve disiplini harika olan biri olmasına karşın yaptıkları ve karakteri… kibiri… kendini beğenmişliği onu zeki bir salak olmasına ve itici… nefret duyulan pislik olmasına yetmiştir…. aslını inkar eden soysuzdur… kendisi Suriyeli ve Müslüman bir ailenin çocuğuydu… Rabbim ona bir fırsat verdi… ülkesi için… insanları için…. ama o bunu batırdı…bo-.ka sıvadı… ve…