Neil Gaiman’ın Kült Çizgi Roman Serisi “Sandman” Netflix’te Dizi Oluyor

Neil Gaiman’ın Kült Çizgi Roman Serisi Sandman Netflix'te Dizi Oluyor

İngiliz çizgi roman yazarı Neil Gaiman’ın efsanevi çizgi roman serisi “Sandman” dizi oluyor. İlk basımı 1989’da DC Comics Vertigo etiketiyle gerçekleşen Sandman çizgi roman serisi, Netflix tarafından live-action bir dizi formatında yapılacak.

Warner Bros. ve Netflix tarafından yürütülen “Sandman” uyarlamasının showrunner koltuğu, “Wonder Woman”ın senaristi Allan Heinberg’e emanet edildi. Dizinin yürütücü yapımcılığını Heinberg, Gaiman ve David S. Goyer üstlenecek. Gaiman, Goyer, Mike Dringenberg, Sam Kieth ve Jack Thorne ise senarist kadrosunda yer alacak. 

Neil Gaiman’ın Kült Çizgi Roman Serisi Sandman Netflix'te Dizi Oluyor

“Sandman” DC Evreninin En Pahalı Dizisi Olabilir

Son zamanlarda Neil Gaiman’ın eserlerinden uyarlamalar ve kitaplar epey popüler. “American Gods” romanına yapılan Starz uyarlaması üçüncü sezonunu yayınlamaya hazırlanıyor. Yine Gaiman’ın Terry Pratchett’la beraber yazdığı “Good Omens” adlı romanına yapılan uyarlamayı, Amazon Prime Video geçen Mayıs ayında yayınlamıştı. Bazı karakterlerinin hikayesini Sandman’den alan Lucifer’ın dördüncü ve beşinci sezonunun yayın haklarının Fox tarafından bırakılması üzerine Netflix dizinin haklarını satın almıştı. 1989 ve 1996 seneleri arasında yayınlanan Sandman ise Morpheus’un hikayesini anlatıyor. Yayınlandığı tarihten itibaren olumlu eleştiriler alan çizgi romanın dizisi ekranlara gelmesi için yıllardır uğraşılıyordu. Nihayet bu çabalar yerini buldu. Netflix ve Warner Bros., dizi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Dizinin kaç bölümden oluşacağı ve ne zaman yayınlanacağı da belli değil. Ancak yapımın DC evreninin en pahalı dizisi olması bekleniyor.

Önerilen İçerik: George Clooney Bir Netflix Filmiyle Karşımızda

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor, Telepati Hayatımıza Giriyor
Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor, Telepati Hayatımıza Giriyor

Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor, Telepati Hayatımıza Giriyor

Sonraki
Ahlaki Olan Her Şey, Her Zaman Güzel Midir?
Güzellik ve Ahlak Anlayışımıza Felsefî Bir Bakış: Ahlaki Olan Her Şey, Her Zaman Güzel Midir?

Ahlaki Olan Her Şey, Her Zaman Güzel Midir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.