Ekonomik Yaşantımız

Kimimiz zengindir, kimimiz fakir, kimimiz ise orta düzeyde. Ama herkes bir şekilde yaşıyor. Fakir bir şekilde rızkını buluyor yaşamını sürdürüyor. Allah bizi fakirlerden etmesin inşallah. Fakir o gün ne yiyeceğini düşünürken zengin hangi kızı tavlasam diye düşünür. Orta düzeydekilerin de yaşamı sıkıcı olabiliyor. Fakirin yediği o bir et ona çok lezzetli gelirken zenginin yediği bir et lezzetsiz gelebiliyor çünkü sürekli yediği için. Orta düzeydekiler ortadan gidiyor onların hayatı garanti. Bu dünyada başarılı olabilmek için risk almak gerekir. Bir şeyleri değiştirmek için risk almak gerekir. Öyle oturduğumuz yerden hayat değişmez.

Hayal dünyasında yaşamıyoruz. Yani çok garantiyi sevmemek gerekir.Çünkü garantiyi seven insanları yönetmesi daha kolay olur. Bakın büyük iş adamlarına, makamı yüksek olan kişilere inancı hep sağlamdır. Hristiyan olsun dini ya da İslam, adamlar hep 1 yaratıcıya güvenmiş. İnsanlara güvenmemiş sadece ve sadece yaratıcıya. E böyle olunca ne oluyor risk almak daha da kolaylaşıyor tabi. E risk alınca ne oluyor değişim başlıyor ve başarıya doğru koşarak ilerleniyor. Neyse ülkemizin ekonomisini biliyorsunuz zaten berbat durumda.

İş sıkıntısı çok fazla var neden herkes garantiyi seviyor çünkü girişimci olanlar çok fazla yok. hani Türkiye niye gelişmiyor diyorsunuz ya. E risk alınıyor mu ki çok fazla? Bu konuda çok fazla bir bilgim yok. Ama Risk fazla alınmıyor gibi gözüküyor. Alınsa da zaten yine millet şikayet edecek bu sefer ekonomi daha beter dibe düşecek. Halk isyan etmeye başlar ondan sonra ha bir de şu rekor var o ayrı bir kafa zaten üniversiteye kendi sülalesini getirecek utanmasa 😀 Doların düştüğü yok zaten aksine yükseliyor.

Yani demek istediğim ekonomi çöp. Ona göre ayarlayın kendinizi küçük çocuklara da artık oku oku da devlete gir demeyin boşuna hayatlarını mahvetmeyin bari. Herkes artık iş bulamamaya başladı .Üniversite bitiren kişiler meslek bulamıyor artık. Bulsa da adam akıllı değil. Küçük yerlerde çalışabilme imkanı sağlıyorlar ama ordan gelen para kime yetecek. Bu sene üniversite sınavına girdim. Mezuna kalmayı düşünüyordum. Kalmicam zaten iş bulmak zor devlette garanti devlete girmek de var tabi ama çok yüksek sıralama yapman lazım. Onu yapacağıma giderim sıralamamın yettiği yere kendimi geliştiririm kendi işimi kururum zaten devlete girerken senden daha fazla kendini geliştirme istiyorlar.

Ama kendi işimde başarılı olmak için daha fazla kendimi geliştirmem gerek. Hatta o devlete girenlerden daha fazla. Bu da neyle olur tutkuyla olur. Tutku olacak. Tutku olmazsa zaten mümkün değil çalışamazsın. Önce tutkuyla bağlanacaksın o işe ondan sonra hiç bırakmadan devam edeceksin hani su damlası sürekli yere değdiğinde yeri deliyor ya, hah o su damlası gibi olmayacağız tabii ki de. onun hisli versiyonu biziz; hislerimiz değiştiğinde damladığımız yeri değiştirmeyeceğiz asıl hissimiz o başarıyı yakaladıktan sonraki hissimiz olacak. O hisse ulaştığımızda öyle bir tatlı gelecek ki 1000 kızla yatmaktan 1 milyar kat daha tatlı. Tabi o başarıya ulaşırken yaşam sevincimizi artıran şeyler yapmaktan vazgeçmeyeceğiz mesela sex. tabi bunlar olmadan da olur ama sexli daha kolay hallederiz 😀 Ondan sonra ekonomi kendiliğinden hallolur merak etmeyin 🙂

epiclead
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Beni Niye Anlamadınız?
Sonraki
Kamyon Arkası Sözleri: Ödül Alan, Güldüren ve Acı Çektiren Sözler…
kamyon arkası sözleri

Kamyon Arkası Sözleri: Ödül Alan, Güldüren ve Acı Çektiren Sözler…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.