Bir Mezunun Hikayesi

Merhabalar..

ilk blogumu yazmış bulunuyorum. bu yazımda biraz kendimden biraz da üniversiteye hazırlanma aşamamdan bahsetmek istiyorum.

Teknik anadolu lisesinden mezunum yani kısacası meslek lisesi. son senemizde bölüm dersleri ve staj gördük. diğer rakiplerimizden biraz daha avantajsızdık.. ilk senemde sınav sonucum beklediğim gibi olmadı çoğu mezun gibi ve aşırı stresli bir tercih döneminden sonra tercih yapmadım ve bu durum bana ağır bir sorumluluk yükledi. biraz kafamı topladıktan sonra en başından çalışmaya başladım. dershane ve ya kursa gitmiyorum evde çalışıyorum hala. 

Çoğu kez pes etme seviyesine geldim plan değişiklikleri yaptım ama yılmadım çünkü istediğim bir bölüm hayalini kurduğum bir meslek vardı. ne kadar zor olsa da hayalimden vazgeçemezdim.. Hedeflerimi belirledim bir çok araştırma yaptım üniversiteler hakkında. birkaç şehir buldum bana göre olan ve oraların hayalini kurdum.

Şimdi sınava altı ay gibi bir zaman kaldı. hala hazırlanmaya devam ediyorum. Bakalım hedefime ulaşabilecek miyim*? Sınav dönemi geçtikten sonra inşallah başarımı yazarım buraya..

okur

Yazar: Rümeysa

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.