Yüzünüzü Gençleştirmek İçin Basit ve Etkili Yöntem: Yüz Yogası

Basit Ve Etkili: Yüz Yogası

Kadınlar için güzellik vazgeçilmez olduğunu hepimiz biliyoruz. Güzel ve genç görünmek için yüksek meblağlardaki yaşlanma karşıtı kremlerini alarak günlük rutin bakımımızı yapıyoruz. Halbuki aslında tek yapmamız gereken yüz yogası.

Yüz Yogası Nedir?

Vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzde de birçok kas bulunuyor bu kaslar yaşımız ilerledikçe gevşiyor ve sıkılığını kaybediyor. İşte burada devreye yüz yogası giriyor yüzümüzde bulunan tam 43 adet kası çalıştırarak sıkılığı tekrardan gençliğimizdeki hale getirilmesi sağlayan bir egzersiz diyebiliriz. Yüzümüzdeki kasları çalıştırarak tekrardan sıkılık kazandırıyor yüz yogası anti-age etkisini ücretsiz ve doğal bir şekilde yerine getiren bir egzersiz. Yüz yogası sayesinde kan akışı artıyor ve sonuç olarak da daha genç bir görünüm kazandırıyor bizlere.

Hangi Bilinçsiz Alışkanlıklarımız Yüz Yaşlanmasına Sebep Oluyor?

Sigara içme, sinirlenme, somurtma, güneşte güneş gözlüğü takmama, tek taraflı çiğnemek, telefonlarımıza tepeden bakmak, kulağımıza dayalı bir şekilde telefon ile konuşmak gibi gün içinde yapmış olduğumuz eylemler aslında yüz yaşlanmasına sebep oluyor diyebiliriz. Dolayısı ile gün içinde kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmamız gerekli ayrıca egzersiz de yapmalıyız tabii ki.

Yüzünüzü Gençleştirmek İçin Basit ve Etkili Yöntem: Yüz Yogası

Yüz Yogasının Faydaları

Ücretsiz

Kozmetik ürünlerine dünya kadar para verip aynı anti-age etki alabiliriz tabii ki ya da belirli bir ücret karşılığında güzellik için bıçak altına yatıp estetik operasyon geçirerek de gençleşebiliriz. Ancak tüm bunlar operasyon sonrası ağrının oluşmasına ve bir miktar da olsa cebimizden bir tutam para eksilmesine sebep oluyor. Yüz yogası bu seçenekler ile kıyaslandığında hem ücretsiz oluşu hem de herhangi bir ağrıya sebep olmaması ve doğal bir çözüm olmasından ötürü bir sıfır önde diyebiliriz.

Sıkılaştırır

Yüz yogası bir nevi kaslarımızı hareket ettirmemizi sağlayan gevşeyen kaslarımız sıkılaştıran bir egzersiz. Yüz kaslarımızı hareket ettirmemiz ile kan akışımız hızlanıyor, oksijen sirkülasyonu cildi tetikliyor kolajen üretimi canlandırılıyor ve bu da bize genç bir görünüm kazandırıyor.

Basit Ve Etkili: Yüz Yogası

Yüz Yogası Egzersizleri

Gün içinde ne yaşarsak yaşayalım yüzümüze ifadelerimiz ile yansıyor bu ise maalesef bizim güzelliğimizi olumsuz yönde etkiliyor. İşte bu yüzden birkaç tane yüz yoga hareketini sizler ile paylaşmak isterim.

İşaret parmaklarınızı kaşlarınıza konumlandırın başparmaklarınızı ise ağzınızın çevresine konumlandırıp parmaklarınızı bastırın sonrasında ise iki tarafa doğru çekerek yüzünüzü gerin. 10 saniye boyunca bu hareketi sürdürün ve tam üç defa bu egzersizi tekrarlayın. Bu egzersiz sayesinde göz çevreniz ve yanak bölgeniz sıkılaşmış olacak. Kaşık yardımı ile dudaklarınızın arasına tutun ve aynı anda alt dudağınızla beraber çenenizi de öne doğru itmeniz gerekli. Bu egzersizi yaparken de mümkünse yukarı bakmaya çalışın. Boyun kısmında ve gıdı kısmında bir gerilme hissediyorsanız demek ki doğru uyguluyorsunuz hareketi. Her gün düzenli bir şekilde yapmanız halinde boynunuzdaki, gıdı kısmındaki değişikliği ciddi şekilde görüyor olacaksınız.

Öncelikle ellerinizi alnınızın iki tarafına koyup alnınızı iyice gerin. Cildinizi iki tarafa doğru gerdikten sonraysa kaşlarınızı kaldırıp indirin. Kaşlarınızı tam 20 defa kaldırıp indirin ve bu hareketi iki defa tekrarlamayı da ihmal etmeyin. Bu egzersiz sayesinde alın kısmında kan akışınız hızlanacak ve alın çizgilerinden de kurtulmuş olacaksınız. Böylece daha gergin cilde kavuşacaksınız. Bu da 18’lik çıtır genç kızlar gibi görünmenizi sağlayacak.

Yüz yogası şayet ilginizi çeker ve eğitimini almak isterseniz buraya tıklayarak paylaşmış olduğum siteye göz atabilirsiniz.  Aynı zamanda basılı kaynaklar için şuraya, video kaynakları için de buraya tıklayarak dökümanlara ulaşabilir ve yüz yogasına başlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Yoga Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee’nin İlk Yetişkin Romanı Çıkıyor
Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee'nin İlk Yetişkin Romanı Çıkıyor

Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee’nin İlk Yetişkin Romanı Çıkıyor

Sonraki
Gerçekleşirse Hayatımızı Değiştirecek Teknolojik Gelişmeler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.