Drone Gösterisi Nasıl Yapılır? Survivor Finali ve Drone Gösterisi

Drone Gösterisi Nasıl Yapılır?

Uzunca bir süredir Tv8 ekranlarında devam eden Survivor finali bugün gerçekleşti. Galata Port’ta yapılan finalde yarışmanın kazananı Cemal Can Canseven oldu. Pek tabii ki gecenin survivor adına en önemli olayı şampiyon belli olmasıydı ama bir detay daha var ki göz ardı edilemez. O detay ise şampiyonun açıklamasında evvel yapılan drone gösterisiydi. Drone Gösterisi Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını vereceğimiz bu yazımızda Dünya’da ki diğer örneklere de değindik.

Drone Gösterisi Nasıl Yapılır?

Survivor Finali ve Drone Gösterisi

Drone Gösterisi Nasıl Yapılır?

Acun Ilıcalı, programları ile beraber ülkemizde yeni konseptler denemeye devam ediyor. Bu yenilikçi tarzına bir yenisini de bu gece Survivor finalinde imza attı. Bu tarz yüksek izleyici kapasitesine sahip ve açık havada yapılan etkinliklerde genel olarak havai fişek gösterilerine alışkınız. Ama daha acısı çok taze olan Sakarya’da meydana gelen fabrika patlaması ve devamında yaşanan havai fişek tepkileri daha şimdiden karşılık bulmuş gözüküyor. Acun Ilıcalı, final de artık klişe sayılan havai fişek yerine drone gösterisi düzenledi. Canlı yayın da 50 drone ile gerçekleştiren gösteri izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Drone Gösterisi Nasıl Yapılır? sorusu ise insanların büyük bir merağı haline geldi.

Daha evvel ülkemizde pek yaygın olmayan bir eylem olan çoklu drone gösterisi izlemeye değerdi. Tech Drone League ekibi ortaya oldukça kaliteli bir iş koydular. Havai fişek gibi hem üretilirken hem de tüketilirken tehlike arz eden eylemler yerine böylesi etkinlikleri tercih edilmelidir. Üstelik drone gösterisinin, havai fişek gösterisine nazaran hareket kabiliyeti daha yüksek. Çok farklı denemeler havada resmedilebilir. Üstelik havai fişeğe nazaran daha uzun sürüyor ve beraberinde izlerken duyulan hazzı da aynı ölçüde uzun tutuyor.

Drone Gösterisi Nasıl Yapılır?

Çoklu drone gösterileri Dünya’da denenen ülkemiz de ise yeni yeni gördüğümüz etkinliklerdendir. Dronelar, tek bir bilgisayara bağlı olarak hareket ediyorlar. Gösteri esnasında bazı anlarda birbirlerine oldukça yakın hareket eden dronelar birbirlerine hiçbir şekilde çarpmamaktadırlar. Bu güvenlik koruması tasarlanan yapay zeka teknolojisi sayesinde gerçekleştirilmektedir. Öyle ki dronelar aralarında ki mesafeyi korumak adına olası en küçük tehlikeye karşı birbirleri ile bağlantılı olarak hareket etmektedirler.

Çinli drone şirketi EHan, 2018 yılında bir kilometrelik bir alanda toplam da 1.374 drone ile 13 dakikalık bir şov gerçekleştirmiştir. Bu gösterim aynı zaman da Guinness Dünya Rekorları Kitabı‘na girmiştir.

arthurbenjamin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
15 T E M M U Z 🇹🇷

15 T E M M U Z 🇹🇷

Sonraki
Mansur Yavaş Borusuyla Melih Gökçek’in Parkını Geçti
Ankara Büyükşehir Belediyesi Boru İhalesi

Mansur Yavaş Borusuyla Melih Gökçek’in Parkını Geçti

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.