Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee’nin İlk Yetişkin Romanı Çıkıyor

Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee'nin İlk Yetişkin Romanı Çıkıyor

Amerikalı çizgi roman yazarı Stan Lee, Örümcek Adam, Iran Man ve Thor gibi birçok Marvel süper kahramanın yaratıcısı olarak tüm dünyada ünlenmişti. Beyaz perdeye uyarlanan Stan Lee’nin karakterleri gişede hasılat rekorları kırmıştı. Geçen yıl 96 yaşında hayatını kaybeden Stan Lee’nin yetişkinler için yazdığı ilk roman 17 Eylül’de yayımlanacak.

Lee ve Kat Rosenfield’in ortak yazdığı “Stan Lee’s Alliances: A Trick of Light” (Stan Lee’nin İttifakları: Işığın Hilesi) adlı kitap, Houghton Mifflin Harcourt yayınevi tarafından basılacak. Bu kitap, Lee’nin yeni ittifaklar evrenine dair yayımlanacak ilk çalışma olma özelliğini taşıyor. A Trick of Light süper kahraman kökenli bir hikaye.

Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee'nin İlk Yetişkin Romanı Çıkıyor

Konusu ise şöyle: Kaza sonucu zihniyle teknolojiyi kontrol etmeyi sağlayan bir yeteneğe sahip olan ve ardından şöhretle başa çıkmaya çalışan bir adam olan Cameron ile gizemli bir geçmişe sahip hacker ve kodlama dahisi Nia arasındaki arkadaşlık başlar. İkili, insan ırkını yok etmeye çalışan tehlikeli fiziksel ve online güçlerle savaşmak için güçlerini birleştirmek zorunda kalır. Lee, kitabın girişinde şu ifadeleri kullanıyor: “Hikayemiz, karakterlerimiz cevapları bulmak için bugün çabalarken, sizi yarın için umutlandıran cezbedici teknolojilerle dolu. Aşk, arkadaşlık, kabullenme ve daha yüce bir amaç aramaya ilişkin hepimizin aklındaki soruları soracaklar.”

Ölümünün Birinci Yılında, Stan Lee'nin İlk Yetişkin Romanı ÇıkıyorDünya Bir Dahiyi Kaybetti

Houghton Mifflin Harcourt Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Yayımcı Bruce Nichols, romanla ilgili “Stan Lee geçen sonbaharda ölünce, dünya yaratıcılık çeşmesinin sonuna kadar akıp durduğu bir dahiyi kaybetti. Son projelerinden biri yetişkinler için ilk romanı olduğu için minnettarız ve roman bu sonbaharda yayımlanacağı için gururlu ve heyecanlıyız” diye konuştu.

Önerilen İçerik: Marvel’ın Kurucusu Stan Lee’nin Hayatı Film Oluyor

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Joker, Ledger’dan Sonra Phoenix’e de Oscar Kazandırabilir
Joker Rolü, Ledger'dan Sonra Phoenix'e De Oskar Kazandırabilir

Joker, Ledger’dan Sonra Phoenix’e de Oscar Kazandırabilir

Sonraki
Yüzünüzü Gençleştirmek İçin Basit ve Etkili Yöntem: Yüz Yogası
Basit Ve Etkili: Yüz Yogası

Yüzünüzü Gençleştirmek İçin Basit ve Etkili Yöntem: Yüz Yogası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.