LAPTOP VE MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR ARASINDAKİ ÖNEMLİ FARKLAR

Birçoğumuzun bilgisayarı vardır elbet. Bilgisayarımız eskir ve yeni bir bilgisayar almaya karar veririz ama aklımızda bir soru vardır elbet. Laptop mu masaüstü bilgisayar mı? Şimdiki söyleyeceklerimizi dikkate alıp öyle bir seçim yapmanızı tercih ederiz.

Laptop ve masaüstü bilgisayarların en büyük farkı taşınıp taşınamayacağıdır. Bu her zaman ilk aklımıza gelen fark olmuştur ancak bundan daha da önemli farklar vardır.

1-Perfonmans ve fiyat

Perfonmans en önemli farklardan biridir. Alacağınız perfonmans bütçenize bağlıdır. Unutmayın ki bütçeye göre en fazla perfonmansı masaüstü bilgisayarlar gösterir. Örneğin 5000tl bütçeniz var. Alacağınız masaüstü bilgisayarda işte yaparsınız yüksek ayarda oyunda oynarsınız. Fakat laptopta sadece belirli oyunları düşük ayarlarda ancak oynayabilirsiniz (Dolar 7,45 tl iken hesaplanmıştır). Bu yüzden ne olursa olsun aynı fiyata alacağınız masaüstü bilgisayar onunla aynı fiyatta olan laptoptan daha fazla perfonmans gösterir.

2-Seyehat

Çoğumuz bilgisayarlarını her yere götürmek ister.  Bilgisayarınızı her yere götürmek iki bilgisayar içinde mümkündür ancak koskoca masaüstü bilgisayarı bir yerlere götürmek elbette hepimiz için mümkün değildir. Eğerki çok fazla uçakla seyehat ediyorsanız masaüstü bilgisayarınızı götürmek sizin için tam bir dert! Bu sebepten dolayı laptoplar sizin işinize daha çok yarayacak. Laptopunuzu hiçbir zorluk çekmeden istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Sonuç olarak:

Hem iş hem oyun oynamak istiyorum ama laptop olsun: Bütçenizin 10 bin tl veya daha fazla olmasını öneririz.

Sadece çalışmak istiyorum ama laptop olsun: Bütçeniz 2 bin tl olabilir ama bu sizin konforunuza bağlı biz 5 bin tl ve üzeri fiyatta laptop almazını öneririz.

Hem oyun oynamak Hemde çalışmak istiyorum ama masasüstü bilgisayar olsun: Oynayacağınız oyunun kalitesine bağlı olarak 5 bin tl ve üzeri bir fiyatta almanızı öneririz( Monitör klavye mouse dahil değildir. Bu fiyata hemen hemen her oyunu orta ayarlarda 1920*1080 çözünürlükte oynayabilirsiniz)

Sadece çalışmak istiyorum masaüstü olsun: 3 bin tl ve üzeri bir masaüstü bilgisayar almanızı tavsiye ederiz.

DİKKAT: BU HESAPLAR DOLAR 7,45 TL İKEN HESAPLANMIŞTIR. BUNLAR ORTALAMA FİYATLARDIR. BU GÖSTERDİĞİMİZ FİYATLAR FİYATINA GÖRE PERFONMANSI EN YÜKSEK ÜRÜNLERE GÖRE HESAPLANMIŞTIR.

okur

Yazar: ArdaSonmez

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.