GALATASARAYLILAR OLARAK “EN VELO” YU ARTIK HOŞ GÖREMEYİZ

« En revenant de paris chez ma tante 

En vélo, en vélo, en vélocipède, pède, pède

J’ai rencontré trois petites filles charmantes

J’ai pas choisis mais j’ai pris la plus belle

Je l’ai emmené dans ma petite chambrette

J’ai enlevé sa petite chemisette

J’ai déchiré sa petite culotte

J’ai (enfoncé) ma grande baillonette

Dans sa petite….

Et c’est ainsi qu’on a peuplé la France »

(Haziran 2021 GS Pilavında söylenen versiyonu)

Galatasaray Lisesinde okuyup da bu şarkıyı söylememiş ya da bilmeyen GSli yoktur. Ben de bu maço- pedofilik şarkıyı   Yetiştiricide ve Lisedeyken  büyük coşkuyla söylemişimdir. Ama bizim dönemimizde okulda henüz kız öğrenci yoktu. Peki ne oldu da kıyamet koptu ? Anladığım kadarıyla  birileri kalkıyor “Galatasaray İlahisi” olarak tanıtılan bu şarkıyı sanki çok büyük bir marifetmiş gibi 2021 Haziran GS pilavında   gitar eşliğinde söylüyor, hem de Fransa’nın İstanbul Başkonsolosunun önünde. Bir de Galatasaraylılar Derneği bunu büyük bir iftiharla Youtube’da bir video klip halinde yayınlıyor.   Ayrıca, videonun en başına Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Hervé Magro’nun resmini de eklemişler. Oysa masada oturan kişi Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Ekselans Olivier Gauvin.  Fransa nüfusunun pedofilik eylem ve tecavüz sonucu çoğaldığını anlatan bu şarkıyı   masada bulunan Fransa Başkonsolosu  alkışlıyor, masadaki bayanlar da bir tarikat müridi gibi  baylara biat ederek bu “ilahi” ye iştirak ediyorlar! İşin bu kepazelik  şovuna, kültürel-siyasal  skandal   boyutuna  girmek istemiyorum ama   Başkonsolos bu parçada Fransa’nın aşağılanmasını nasıl sineye çekmiş doğrusu anlayamadım.

İmdi dikkat edersek   şarkıda “üç küçük kız” dan ve en güzelinin “donunun   yırtılarak” çıkarıldığından söz ediliyor. Yani hem pedofili, hem sado-mazo   davranış, hem   tecavüz, hem de  küçük bir kızın aşağılanması söz konusu.      Ancak, “Chansons Paillardes” yani cüretkar sözleri olan,  açık saçık, şımarık, cinsel içerikli, saldırgan söylemler içeren   ahlak dışı şarkılar    kapsamına giren bu şarkının sözleri artık değiştirilmiş: “Üç küçük kız, donun yırtılması ve Fransa’nın nüfus artışı” sözleri yeni versiyonlardan çıkarılmış.   Eski sözleri hiçbir yerde bulamadım.   Ben yukarıya GS Pilavında söylenen versiyonu koydum.

50-60 sene öncesinin etik ve sosyo-kültürel anlayışında ve erkek egemen bir okulda “En vélo” hoş görülebilirdi. Ama bugün bu artık mümkün değil. Aradan yarım yüzyıl geçti farkında mısınız ? Ve etik ve ahlak algısı ile cinsel tercihler radikal bir değişim geçirdi. Pedofili dünya çapında bir salgın gibi yayıldı,  yıllardır gizlenen, görmezden gelinen bu  suç çorap söküğü gibi birden açığa çıktı ve patladı. Başta Katolik Kilisesi ve arkasından Türkiye’deki tarikatlarda pedofilinin bir salgın, bir uyuşturucu gibi yaygınlaştığı ve üstelik çocuk evlilikleriyle de kabul gördüğü açığa çıktı. Ne Katolik din adamlarına, ne tarikatlara, ne de Türkiye’de işlenen pedofilik suçlara ciddi ve caydırıcı cezalar verilmedi. Bu ayrıca irdelenmesi gereken bir konu. Çünkü içinde bir takım ultra kapitalistlerin, din adamlarının, tarikatların, hatta psikiyatrların ve bilim insanlarının olduğu bir “pedofiliyi hoş gösterme lobisi”  bu eylemin yasal bir suç olmaktan çıkartılıp LGBT kapsamına alınması için büyük   çaba sarf ediyor.  Neyse ki, şu an için ABD, Avrupa medyası ve kamuoyu, Youtube gibi kanallar bu konuda çok hassas ve pedofili çok ciddi yasal bir suç olarak görülüyor.  İmdi ya biri kalkıp da bu  klipin  “çocuk istismarı” (child abuse) kapsamına girdiğini Youtube’a şikayet ederse, ya da suç duyurusunda bulunursa ne olacak ? Bir düşünün bakalım. Düşünün, düşünün !

Bakın arkadaşlar 2019 yılında romancı Abdullah Şevki’nin     “Zümrüt Apartmanı” adlı   eserinde küçük bir çocuğun cinsel istismarının pornografik bir dille anlatılması ve pedofiliyi öven bölümler için  20 Mayıs 2019’da yayıncısı ve yazarı hakkında suç duyurusunda  bulunuldu.      Kültür ve Turizm Bakanlığının   suç duyurusu üzerine    yazar hakkında TCK     226. maddesi uyarınca müstehcenlik suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Suç duyurusunda bulunanlardan Avukat Müjde   Erden   kitabın pedofiliyi   özendirdiğini, bu suçu övdüğünü, burada geçen ifadelerin düşünce özgürlüğüne girmediğini ve hoş görülemeyeceğini belirtti.

“En vélo” da bugün bu kapsamdadır. İşin yasal, hukuksal, etik boyutunu geçiyorum. Eğer bu şarkı bizim GSli kız kardeşlerimizden birinin bile incinmesine, hüzünlenmesine, üzülmesine, kırılmış olmasına yol açmışsa, ya da yol açıyorsa ben bu şarkıyı sonsuza dek bir daha söylemem ve onu belleğimden silerim ve tarihe gömerim. Benim GSli kız kardeşlerimin duyguları bu şarkıdan kat be kat daha değerlidir. Kafaları değiştirmemiz gerekiyor arkadaşlar. Bu konuda yeteri kadar uyarı yapıldı. Ama hala birileri GS geleneği, hatta “GS ilahisi” falan diyerek bu pedofilik çirkefliği üstelik saldırgan tavırlarla, büyük bir kibir ve ısrarla savunma peşinde. Kendilerini kınıyorum.  Battıkça batıyorsunuz. Bundan derhal vazgeçin, hatanızı kabul edin ve en başta GSli kız kardeşlerimizden özür dileyin. Ve hemen.

 

 

 

 

Erdağ Duru
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tepkilerin Görünmeyen Kısmı

Tepkilerin Görünmeyen Kısmı

Sonraki
Karantinada bozulan yeme alışkanlıkları

Karantinada bozulan yeme alışkanlıkları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.