İngilizcenizi geliştirmek için 3 Mükemmel Mobil Uygulama

Karantina zamanında kafamızı telefonlarımızdan ayırmaz olduk.Gelin bunu faydalı hale getirelim.İngilizce geliştirmek için güzel fırsat yaratalım.Bunun için size konuşma,anlama odaklı , IOS ve Android destekli 3  mobil uygulama tavsiye edeceğim.

                                                   1-   LearnMatch

Üye olup İngilizce seviyenizi seçtikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.LearnMatch daha çok kelime odaklı hatta tamamiyle kelime odaklı bir uygulamadır fakat bu kelimeler günlük hayatta kullanacağınız kelimelerdir.Ezberleme odaklı değil daha çok mantık odaklı aklınıza yerleşeceğinden eminim.Ezberim kötü olmasına rağmen birçok kelimeyi burdan öğrendim.

Sadece İngilizce değil birçok dil seçimi mevcuttur.Kelime dersleri aldıktan sonra bir rakip bulup kelime yarışı yapabilirsiniz.Bu sayede kelimeler daha çok ezberlenmiş olacak ve sizde eğlenmiş olacaksınız.

İndirme Linkleri  

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=net.learnmatch.app&hl=en&gl=US

IOS : https://apps.apple.com/us/app/learnmatch-learn-languages/id1178670975

                                                         2-   Memrise 

Memrise arayüzü bakımından oldukça kullanışlı ve kelime dışında dinleme geliştirme üzerinede imkan sağlıyor.Hangi seviyedeyseniz o seviyenin videolarını izleyip dinlemenizi geliştirebiliyorsunuz.En önemli özelliklerinden birisi ise nesne okutma.Kameranızı açıp masada bir nesneye tuttuğunuzda İngilizce çevirisini görebiliyorsunuz.

Uygulama Linki :

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.memrise.android.memrisecompanion&hl=en&gl=US

IOS : https://apps.apple.com/us/app/memrise-fun-language-learning/id635966718

                                                            3-  EWA

Ewa diğer uygulamalara göre biraz daha interaktif sayılır.Botlar ile chat alanı beni oldukça etkiledi.Sevdiğiniz karakterler ile mesajlaşma hissi oldukça keyifli hissettirdi.

Gelen mesaja karşılık çıkan 3 seçenekten uygun olan birini seçip sohbeti ilerletiyorsunuz.Onun dışında etkilendiğim özelliklerden birisi ise ingilizcenin işe , okula , seyahate göre sınıflandırılıp en çok kullanılan kalıpların size ezberletilmesi.Bu sebeple bu uygulamayı diğerlerine göre daha çok kullanıyorum.

Mesela İkili ilişkiler için bu şekilde bir sayfa görüyoruz.Selamlaşmayı seçersek birden fazla yöntemi size gösteriyor ve bunun sınavına giriyorsunuz. Herşey video ile örneklendirilmiş bu arada.Hem duyuyor aşina oluyorsunuz. Oldukça özenli bir şekilde hazırlanmış bir uygulama olduğunu düşünüyorum.
Uygulama Linkleri :

Adroid : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ewa.ewaapp&hl=en&gl=US

IOS : https://apps.apple.com/us/app/ewa-learn-english-language/id1200778841
Bonus : (En bedavası)

                                                               CAKE 

Bu uygulama tamamıyla konuşma ve anlama odaklı.Ben kalıp öğrenmek istiyorum diyorsanız hiç düşünmeden indirin.Diğer uygulamalara göre biraz daha ileri seviyedir dikkat!

IOS : https://apps.apple.com/us/app/cake-learn-english/id1350420987

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=me.mycake&hl=en&gl=US

Zeynep TURHAN
Ben varken ölüm yok , Ölüm varken ben yokum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Spotify’a Ne Kadar Hakimiz? Az Bilinen Özellikleri
Sonraki
Kıyamet

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.