El Camino: Breaking Bad Filmi Geliyor

El Camino: Breaking Bad Filmi Geliyor
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: Breaking Bad Filmi Geliyor

Televizyon tarihinin abartılmayı belki de en çok hak eden, ne kadar abartılırsa abartılsın yine de abartılmış sayamayacağım kadar kaliteli yapımı Breaking Bad… Biteli 6 sene oluyor. Netflix kaşla göz arasında, kimselere çaktırmadan, dizinin finalinden sonrasını anlatan bir film çekmiş de iki ay sonra yayınlayacakmış bile!

Aslında öyle söylemek de pek doğru değil, filmin çekileceği aylar öncesinden ilan edilmiş. Sadece ben duymamışım. Başka da herhangi bir detay paylaşılmamış anladığım kadarıyla.

Gece gece kısa bir teaser yayınlamışlar. Teaser’da Skinny Pete sorgu odasında, Jesse’nin nerede olduğunu bilmediğini, bilse bile polise söylemeyeceğini anlatıyor. Hatta şuraya fragmanı da bırakayım:

Açık söyleyeyim, Breaking Bad o kadar harika bir evren yaratmıştı, o kadar güzel bir hikâyeyi o kadar başarılı şekilde anlatmıştı ki, 6 sene önce bittiği günden beri o evrene geri dönmek istiyordum.

Neyse ki Better Call Saul’la hikâyenin öncesine değinmeye karar verdiler. Better Call Saul, daha iyisi olamaz dediğimiz Breaking Bad’i aldı, çok sevdiğimiz Saul Goodman’la Mike Ehrmantraut’ı hikâyenin ortasına koydu, sonra da hiç tanımadığımız karakterler yaratıp yepyeni ve harika bir hikâye anlatmaya başladı.

Ama açıkçası son iki yıldır yeni sezonu sürekli ileri bir tarihe atıp durmalarından sıkılmıştım. Bu da yetmedi, 5. sezonun 2019’da yayınlanmayacağını, 2020’ye ertelendiğini ilan ettiler. Kaliteli bir iş seyretmek için beklemeye kesinlikle karşı değilim ama birazcık sabırsız olduğumu inkar edemeyeceğim 🙂

Filmle ilgili tek büyük endişem Netflix filmi olması. Tarih olarak 11 Ekim 2019 açıklanmış. Daha sonraki bir tarihte AMC’de yayınlanacakmış. Umarım Netflix her zamanki saçmasapan propagandalarını Breaking Bad evrenine de yansıtmamıştır. Malum, ellerini neye atsalar, adeta Netflix emperyalizmi uyguluyorlar. Ellerinden çıkan her yapımda benzer ögelere rastlanıyor.

Ama Vince Gilligan’a saygım ve güvenim sonsuz. Netflix’in avantajlarından faydalanmak için gereksiz tavizler vermiş olduğunu sanmıyorum. Ya da en azından sanmak istemiyorum diyeyim.

11 Ekim’de hep birlikte göreceğiz.

Sinan Acar
Dizi-film delisi
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İçimizdeki Yangınlar
Sonraki
Sen Ne Yapıyorsun?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.