Star Wars’un Yepyeni Üçlemesinin Gelişi Avatar’ı Vizyon Tarihinden Etti

Star Wars’un Yepyeni Üçlemesinin Gelişi Avatar’ı Vizyon Tarihinden Etti

Ünlü bilim kurgu serisi Star Wars’un (Yıldız Savaşları) devam üçlemesinin üçüncü filmi Star Wars: The Rise of Skywalker’ın 20 Aralık 2019’da vizyona gireceği açıklanmıştı. Bu filmin ardından Star Wars evreninin bir süreliğine beyazperdeden uzak kalacağı duyurulmuştu. Ancak dün Walt Disney Stüdyoları’ndan gelen yeni bir açıklama filmin hayranlarını sevindirdi. Star Wars serisi farklı bir üçlemeyle 2022, 2024 ve 2026’da vizyona girecek üç yeni filmle devam edecek.

Game Of Thrones’un Yaratıcıları Star Wars’a Transfer Oldu

Star Wars: The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson’ın Star Wars’un bir sonraki üçlemesinin yönetmeni olacak. Johnson’ın yanı sıra popüler Amerikan dizisi Game of Thrones’un yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss da Star Wars evreninin bundan sonraki 10 yıllık planlaması için Rian Johnson ile birlikte çalışacak. İkilinin Star Wars evreni için alternatif bir üçleme üzerinde çalıştığı biliniyor. Ancak halen Game of Thrones’un 8. sezonu ile meşgul olmaları nedeniyle Benioff ve Weiss’tan henüz Star Wars evreni için yaptıkları çalışmaya dair yeni bir açıklama gelmedi.

Yapım şirketi Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy, David Benioff ve D.B. Weiss’ın Rian Johnson ile birlikte çalıştıklarını belirterek yeni üçlemenin ismimin henüz belli olmadığını vurguladı ve şöyle dedi: “Üçlü, yalnızca yeni film üçlemesi için değil Star Wars evreninin gelecek 10 yılı için ayrıntılı bir planlama yapmayı amaçlıyor.” Kennedy bu dönemin evrene farklı bir zaman diliminden giriş yapabilmek için önemli bir fırsat olduğunu belirtmesi Star Wars hayranlarını heyecanlandırdı. Çünkü Kennedy önceki açıklamalarında da Old Republic’in beyazperdeye yansıyabileceğinin sinyallerini vermişti.

Avatar 1 yıl Gecikmeli Gelecek

Disney bu yılın başlarında Fox’u 71 milyar dolara (437 milyar TL) satın alarak tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi Avatar’ın haklarına da sahip olmuştu. Oscarlı yönetmen James Cameron, Avatar’ı 5 filmlik bir seri yapacağını belirterek Avatar’ın 2’nci filminin Aralık 2020’de vizyona gireceğini duyurmuştu. Ancak, Disney’in 3 yeni Star Wars filmini araya sokmasıyla Avatar 2’nin bir yıl gecikmeli olarak vizyona gireceği açıklandı. 2009 yapımı Avatar’ın devam filminin vizyon tarihi daha önce de 2 kez ertelenmişti. Filmi uzun zamandır bekleyen hayranlar bu haber karşısında hayal kırıklığına uğradı.

Öte yandan, Disney’in açıkladığı Avatar ve Star Wars’un vizyon tarihleri şöyle:

Avatar 2 – 17 Aralık 2021

Star Wars – 16 Aralık 2022

Avatar 3 – 22 Aralık 2023

Star Wars – 20 Aralık 2024

Avatar 4 – 19 Aralık 2025

Star Wars – 18 Aralık 2026

Avatar 5 – 17 Aralık 2027

Önerilen İçerik: Game Of Thrones’taki Starbucks Bardağının Gizemi Çözüldü

 

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Seküler ve Muhafazakar Hayat Tarzına Objektif Bir Bakış
Seküler ve Muhafazakar Hayat Tarzına Objektif Bir Bakış

Seküler ve Muhafazakar Hayat Tarzına Objektif Bir Bakış

Sonraki
Selimiye Köyü (Marmaris): Ege’nin Cennet Tatil Beldesi
selimiye köyü manzara

Selimiye Köyü (Marmaris): Ege’nin Cennet Tatil Beldesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.