Game Of Thrones’taki Starbucks Bardağının Gizemi Çözüldü

Game Of Thrones’taki Starbucks Bardağının Gizemi Çözüldü

Tüm dünyanın merakla izlediği Amerikan dizisi Game Of Thrones’un (Taht Oyunları) 8’inci sezonunun 4’üncü bölümü göçen Pazar yayınlanmıştı. Bu yıl final sezonuyla ekranlara veda edecek dizi, hayranlar tarafından fazla beğenilmemişti. Pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğratsa da her bölümüyle çok konuşulan Game Of Thrones son bölümünde büyük bir skandala imza attı. Dizide Emilia Clarke’ın canlandırdığı Daenerys Targaryen’in önünde kahve zinciri Starbucks’ın bardağının durması gündemi sarstı. 2 yıldır büyük titizlikle çekilen ve her bölümü için 10 milyon dolardan fazla para harcanan dizideki bu hata, özellikle sosyal medyada çok konuşuldu.

Facebook Platonik Aşıklara Çöpçatanlık Yapacak Yeni Özelliğini Tanıttı!

Sosyal medya kullanıcıları arasında bardağın viral amaçlı ya da Starbucks reklamı için konulduğunu savunanlar da vardı, orada unutulduğunu düşünenler de… Konuyla ilgili pek çok espri de yapıldı. Kahve bardaklarına isim yazılması sırasında yapılan komik hatalarla bilinen Starbucks’ın Daenerys’in adını nasıl yazdığı en çok sorulan soru oldu. Bazı kullanıcılar Daenerys’in kahve tercihini sorgularken, bazıları da çok popüler olan Starbucks’ın gerçekten dünyanın her yerini ele geçirdiğini belirterek, “Starbucks Winterfell’e de şube açtı” yorumunu yaptı. Dizinin final sezonunu 2 yılın ardından büyük bir beklentiyle izleyen hayranlar ise, Game Of Thrones ekibini özensiz olmakla suçladı.

Dizi Ekibi Hatalarını Tiye Aldı

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden olan Emmy ödüllü Game Of Thrones’taki bu olayın reklam mı ya da unutkanlık mı olduğu büyük bir tartışma konusu olmuşken dizinin ekibinden ilk açıklamalar geldi. Game of Thrones’un 1’inci sezonundan beri sanat yönetmeni olan Hauke Richter, Amerikan Dergisi Variety’e konuyla ilgili açıklama yaptı. Richter, henüz bu haftaki bölümü izlemediğini belirterek “Dizilerde de filmlerde de bazen yanlışlıkla bir şeyler sette unutulabilinir ve bu kurgu aşamasında da gözden kaçabilir” dedi. Richter’e göre Starbucks bardağının sahnede unutulmasının bu kadar büyük bir olaya dönüşmesinin sebebi Game of Thrones’ta daha önce hiç böyle bir hata yapılmamış olması.

Game Of Thrones’taki Starbucks Bardağının Gizemi Çözüldü

Dizinin yayınlandığı Amerikan kanalı HBO’nun sözcüsü kahvenin bir set çalışanına ait olduğunu söyleyerek reklam olmadığını belirtti. HBO, Twitter’daki resmî hesabından şu esprili açıklamayı yaparak olaya noktayı koydu: “Sahnede görülen latte hataydı. Daenerys zaten bitki çayı sipariş etmişti.”
Dizinin baş yapımcısı Bernie Caulfield ise WNYC radyosuna açıklama yaptı. Hata nedeniyle özür dileyen Caulfield, “Eğer bu dizide buldukları en kötü şeyse, iyi bir durumdayız” dedi ve yaptıkları hatayı tiye aldı: “Westeros, Starbucks şubesi olan ilk yer aslında biliyorsunuz.”

Game Of Thrones’taki Starbucks Bardağının Gizemi Çözüldü

Starbucks Hatayı Lehine Çevirdi Şakayla Karışık Reklam Yaptı

Büyük hatada ismi geçen Starbucks da gündem yaratan olaya sessiz kalamadı. Starbucks Twitter’daki resmî hesabından şu mesajı yayınlayarak hem olaya esprili bir şekilde yaklaştı hem de menüsündeki Dragon Drink’ (Ejderha İçeceği) adını verdiği ürününü hatırlattı: “Daenerys’in ejderha içeceği sipariş etmemesine şaşırdık.”

Önerilen İçerik: Facebook Platonik Aşıklara Çöpçatanlık Yapacak Yeni Özelliğini Tanıttı!

 

 

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İstanbul Seçimlerinin İptalinin Asıl Sebebi: FPTP Seçim Sistemi
İstanbul Seçimlerinin İptalinin Asıl Sebebi: FPTP Seçim Sistemi

İstanbul Seçimlerinin İptalinin Asıl Sebebi: FPTP Seçim Sistemi

Sonraki
Dinle! Yunus Emre Sana Ne Söylüyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.