Spotify Podcast Önerileri

Farklı kategorilere ait yüzlerce podcast bulunuyor. Siyaset, tarih, bilim, felsefe, genel kültür, yaşam tarzı, psikoloji ve daha sayılamayacak kadar çok ilgi alanında hem bilgilendirici hem de eğlendirici podcastlere rastlamak mümkün. Bu yazımda size Türkçe podcastler arasından birkaç tanesini önereceğim.

 1 ) Merdiven Altı Terapi

Deniz Dülgeroğlu’nun kaydettiği bu podcast serisi terapi niteliğinde değil. Gerek çocukluk anılarını gerekse güncel düşüncelerini paylaştığı bu seri biraz hüzün içeriyor. Yıllarca terapiye gitmiş Deniz Dülgeroğlu’nun hayatla ilgili derin düşünceleri, sorgulayışları eşliğinde ilerleyen bölümler özellikle genç yaşlarda, henüz kendini yeni keşfetmeye çalışan kişilere yol gösteriyor.

2 ) Yoldayız Geliyor Musun?

Flov Studio kurucusu Ece Targıt’ın podcasti olan Yoldayız Geliyor Musun yine Merdiven Altı Terapi gibi derin konulara giriş yapıyor. Ece Targıt’ın hayat tecrübelerini sade bir dille anlattığı bu podcast serisi kişisel gelişim ve farkındalık konularında ışık tutmayı hedefliyor diyebiliriz. İnsanın kendini tanıma yoluna öncülük eden bu podcast serisi anlam arayışına, özkeşife ve daha pek çok detaya değiniyor.

3 ) Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok

Absürt mizah konusunda oldukça başarılı bir podcast olan Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok, yaratıcının kendi tabiri ile tüm vaktini Deniz Göktaş’a ayırmak zorunda olan birinin düşüncelerini anlatıyor. Stand Up tadında geçen bu monologlar psikoloji mezunu bir insanın zekasının esintilerini taşıyor. Aynı zamanda bir komedyen olan Deniz Göktaş yer yer toplumsal konulara değiniyor ama bunu profesyonel bir dille ve klişelerden uzak bir anlatımla yapıyor.

4 ) Dördüncü Duvar

Tiyatro sevenlerin yeni bölümünü merakla bekledikleri Dördüncü Duvar, 4 kişilik bir grubun elinden çıkıyor. Sahne ile seyirciyi ayırdığı varsayılan dördüncü duvar kavramını isim olarak ele alan bu grup tiyatronun hikayesini akıcı bir dille anlatarak sadece tiyatro meraklılarını değil toplumun her kesmini bilgilendiriyor.

Bonus: Senin Tarzın Bu 

20’li yaşlarının henüz başında olan iki arkadaşın anılarından oluşan bu podcast serisi Z kuşağının yansımasını sunuyor. Eğlenceli anıları ile birlikte yaptıkları hataları da ortaya döken iki genç kızın bu hayata bir şeyler bırakma isteği ile çıktıkları bu yeni yol umarım dinleyicilerin de hoşuna gider. (https://open.spotify.com/show/2HcVLqERHu0Y3t7voGGj7G?si=57ecd39d2da14ca0)

Eylül
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
VATAN
Sonraki
Hayatın Anlamı Tüm İnsanlık İçin Aynı Mıdır?

Hayatın Anlamı Tüm İnsanlık İçin Aynı Mıdır?

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.