Netflix’e Mayıs Ayında Hangi Diziler Geliyor?

Abonesini ve gelirini her geçen gün artıran Netflix, beğenilen dizilerinin yeni sezonlarıyla birlikte yepyeni konuları da sahnesinde ağırlıyor.

The Sons of Sam: A Descent into Darkness

5 Mayıs’ta Netflix platformunda yayınlanacak bu mini dizi, bir belgesel türünde. 1970’li yıllarda Amerika’da yaşayan ve en bilinen seri katiller arasında yer alan David Berkowitz’i ele alan bu hikaye fragmanıyla da bir hayli merak uyandırdı.

The Son of Sam olarak bilinen ve New York’da yaşayan David, bilinen 6 cinayetten sorumlu. Dizi ise bu cinayetleri David’in tek başına işlemiş olamayacağını düşünen teoriler üzerine yoğunlaşıyor. Dizi, cinayetlerin işlendiği dönemdeki gerçek verilerle birlikte teorilere de yer veriyor. Seri katillerle alakalı yapılan ilk dizi olmasa da merak uyandıran yapısıyla oldukça ilgi çekici olduğunu söylemek mümkün.

Jupiter’s Legacy

7 Mayıs’ta Netllix’de yayınlanmaya başlayacak Jupiter’s Legacy, bir çizgi romandan esinleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunda  Ian Quinlan, Mike Wade, Matt Lanter, Andrew Horton, Josh Duhamel, Leslie Bibb,  Elena Kampouris, Ben Daniels gibi isimler yer alıyor.

Sekiz bölümden oluşacak epik süper kahraman dizisinde dünyanın birinci nesil süper kahramanlarının, yüzyıllardır insanların güvenliğini sağlamalarının ardından yerlerini çocuklarına bıraktıkları süreç ele alınıyor. İki nesil arasındaki farklı dinamiklerden doğan gerilimi konu alan dizide aile ve güç kavramları işleniyor.

Love, Death & Robots 2. Cilt

14 Mayıs’tan itibaren Netlix’de izleyebileceğiniz Love, Death & Robots 2. Cilt, yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan bir animasyon serisinin devamıdır. Korku, komedi, fantezi ve bilimkurgu türlerini harmanlayarak farklı animasyon stillerini sunan ilk seri eleştirmenlerden tam not almıştır. Bu ay yayınlanacak 2.sezon, yeni hikayeleriyle izleyicilerin beğenisini kazanmak için hazır halde bekliyor.

Halston

14 Mayıs’ta yayınlanacak bir diğer dizi ise Ewan McGregor’un başrolünde olduğu Halston. Ünlü moda tasarımcısı Halston’un hayatını aktaran bu dizinin yapımcıları arasında Ryan Murphy de yer alıyor.

70’lere ve 80’lere damgasını vuran, kendi adını taşıyan markasını kurarak lüks ve şöhret içerisinde yaşayan Hulston’u derinlemesine inceleyen dizi pek çok insanın listesinde ilk sıralarda bulunuyor. Başka bir şirketin modaevini satın alması üzerine kontrolü kaybeden Hulston’un gücünü geri kazanma yolundaki mücadelesini işleyen dizinin yönetmeni Dan Minahan, yapımcısı ve senaristi ise Sharr White.

Ragnarok

27 Mayıs’ta sevenlerini 2.sezonu ile buluşturacak dizi alışılmış süper kahraman kalıplarını yıkıyor. İskandinav mitolojisinden ilham alan dizi büyük bir ilgiyle karşılanmış ve bunun üzerine ikinci sezon onayı almış bir Norveç yapımıdır.

Lucifer

28 Mayıs’ta 5.sezonunun 2.kısmı gelecek olan Lucifer, cehennemden ayrılarak dünyaya gelen ve Los Angeles’ta bir gece kulübü açan Lucifer’in hikayesine kaldığı yerden devam ediyor. Cezalandırılması gereken suçluların peşine düşen Luciferi’i Tom Ellis canlandırırken ona eşlik eden diğer oyuncular ise Lauren German, Kevin Alejandro, Lesley-Ann Brandt, D.B. Woodside gibi isimler oluyor.

Eylül
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KÜÇÜK HAYATLARDAN

KÜÇÜK HAYATLARDAN

Sonraki
ASEL SENA NUR IŞIK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.