Paralel Evrenler, Görünmeyen Boyutlar Gerçekten Var Mıdır?

Paralel evrenler teorisine göre var olan ikizleriniz şu an ne yapıyor? Daha önce bunu yapmıştım dediğiniz bir olay var mı? Paralel evrendeki ikizlerimiz rüyalarımızda bizlere bir şeyler söylüyor olabilir mi? Bence ikizlerimiz söylüyor olabilirler. Peki sizce?

Yakın geçmişte ortaya çıkan sicim teorisi, görelilik teorisi ve M teorisi ile birlikte kuantum mekaniği ile birleşen ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkan görüşe göre, çok sayıda paralel evren ve bu evrenlerde yaşayan diğer (ikizlerimiz) eşbenlerimiz var.

Yukarıdaki temsili resimde gözlemlenebilir evreni görüyorsunuz. Detayında ise merkezden kenarlara doğru baktığınızda genişliğin katlanarak arttığı görünüyor.
Bir alttaki görselde de 4 boyutlu evren tasvir edilmiş. Başlangıç noktasından günümüze evren bir ifadeyle huniye benziyor. 4 boyutlu bir evrenden kendi evrenimizde bakarsak evrenin geçmişini geleceğini kısacası ikisini de aynı anda görürüz. Görselde sağ taraf günümüzü gösteriyor…

Daha önce size de oldu mu? Bu anı daha önce yaşamıştım… Buraya daha önce gelmiştim… Bu olayı rüyamda görmüştüm. Hatta aynısıydı… Bunlar çok sayıda insanın kullandığı sıra dışı bir olayı anlatmaktadır. Bu olaya Dejavu adı deniyor. Sıra dışı olmasının nedeni ise bilimin bunu tam olarak açıklayamamasıdır. Birçok bilim insanlarına göreyse paralel Evrenlerimizin hepsi aynı anda var . Ancak biz içinde olduğumuzu sandığımız tek bir evrendeki farkındalığı yaşarız. Diğer evrenlerde yolculuk yapan diğer ikizlerimiz bize uyarı mesajları gönderebilir. Bu paralel evrenin birinci gerçeğidir, nedeni ise sicim teorisi ile fotonların haberleşmesi gerçeği bunu mümkün kılar.

Dejavu diğer evrendeki ikizimizin yaşantısı olabilir mi? Peki göremediğimiz ya da gözlemleyemediğimiz bu evrenler ya da ikizlerimiz nerede? Çok büyük ihtimalle 4. boyutun ötesindeki boyutlarda. Beynimiz duyu organlarımız üzerinden dış dünyayı algılama yetisine sahip. Beynimizin algılama yetisi yanında, düşünme ve hissetme yetileri de vardır. Beynimiz algılama-düşünme-hissetme yetilerini kullanarak insan yaşamını oluşturan boyutları yönetebilir. Yaşamak için sahip olduğumuz bütün boyutların farkında olmalıyız ve bütün boyutlarımızı biz yönetmeliyiz! Ancak farkında olmadığımız bazı boyutlarsa bizi yönetebilir!
Bildiğiniz gibi evren sonsuz olarak da tabir edilir… Aynı zamanda sürekli genişliyor ve bilinmeyenlerle dolu…Bizim de bunları göremememizin nedeni farklı boyutlarda olması… 

Sicim teorisine göre yaşadığımız evren olası evrenlerden sadece 1 tanesi.   Biraz önce de belirttiğim gibi Sicim Teorisi’ne göre yaşadığımız evren olası evrenlerden sadece biri. Bilimsel açıdan düşünüldüğünde farklı boyutlar denildiğindeyse aklımıza ilk gelen Paralel evrenler.
Bu durumda farklı gerçeklikler ya da benzeri gerçeklikler yaşanabilir. Buna rağmen boyutların gerçekliği ve evrenin düzeninde aldığı rol tahminlerden çok daha farlı olabilir.

Sonuç olarak hem bilimsel hem de düşünsel olarak anlattığım bu konular hakkındaki genel düşünce ” Bizim rüya diye tanımladığımız olaylar aslında diğer evrenlerdeki yaşamlarımızdır. Çoğumuz uyanınca rüyalarımızda bazen başka kişilerle evli olduğumuzu, çocuklarımız olduğunu, yemek yapıp, işlerde çalıştığımızı…Alışveriş yaptığımızı, bu dünyada hiç araba kullanmamışken rüyada araba kullandığımızı hatırlayabiliriz. Bütün bu hatırlanan yaşamlar paralel boyuttaki diğer hayatımıza aittir. Bizler aslında bu dünyada sadece uyanıkken yaşıyoruz. Burada uyanıkken diğer boyutta uyuyoruz, burada uyurken diğer boyutta yaşıyoruz.” şeklinde.

Peki sizce şu an paralel evrenlerde ikizlerimiz var mı?

kat-life
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HAK!!!
Sonraki
Yol

Yol

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.