GERÇEKTEN DON'T LOOK UP MI?

DON’T LOOK UP   

Hikayesini  David Sirota’dan alan, senaristiliğini ve yönetmenliğini ödüllü Adam McKay’in yaptığı Don’t Look Up 24 Aralık 2021 tarihinde 2 saat 25 dakika süresi ile Netfilix’te yayına giren bir bilimkurgu filmidir.

   Kadrosunda, oscar ödüllü Leonardo DiCaprio, Jeniffer Lawrence, Cate Blanchett, Meryl Streep gibi oyuncular ve Grammy ödüllü Ariana Grande’ yi bulunduran Don’t Look Up, 75 milyon usd bütçesi ile 8 ödül ve 38 adaylığı olmasıyla birlikte 7.3/10 İMDB puanına sahiptir.

  Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=w13PMfm0JjU 

Filmin Konusu

Film ilk yüksek lisans öğrencisi Kate Dibiasky’i canlandıran Jeniffer Lawrence’in Dibiasky adı verilecek kuyrukluyıldızı keşfetmesi ile başlar.

Keşfetiği kuyrukluyıldızı Dr. Randall Mindy’i canlandıran Leonardo DiCaprio ile paylaşan Kate, Dr. Mindy’ nin de hesaplamaları sonucu ile  6 ay 14 gün sonra, Everest Dağı büyüklüğündeki kuyrukluyıldızın Dünyaya çarpacağını fark ederler.

Dr. Mindy ve Kate’in bu durumu yetkililere bildirmesi sonucunda Gezegen Savunma Koordinasyon Bürosunun başında ki Dr. Teddy Oglethorpe ile acilen ABD başkanı Orleans ile bir toplantı yapmak amacı ile Beyaz Saray’a giderler. Fakat işler düşündükleri gibi yürümez ve Başkan Orleans onları dikkate almaz.

Asıl olay buradan sonra başlar. Dr. Mindy, Kate ve Dr. Teddy dünyada yaşayanların da bu durumdan haberdar olması için medyayı harekete geçirmeye karar verirler. Fakat bu durum da onların bekledikleri şekilde ilerlemez.

Yorum

Film de Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı adam Dr. Mindy’i izlerken çok kızdım mesela. Onun hayatının her parçasında yer alan, bütün zorluklarında yanında olan hayat arkadaşına ihanet ediyor bir kere bile düşünmeden. Neden; çünkü kuyrukluyıldızın durdurulacağını düşünüyor ve ölümün varlığını unutuyor.  Ama işler ters gidiyor ve ölüm kapıya yaklaşınca evine ve eşine koşuyor.

Kate ise herkesin vermesi gereken o tepkiyi veriyor ve insanlar bunun ile dalga geçiyor. Erkek arkadaşı bile onun bu kötü durumundan faydalanıyor. Ailesi bile onun bu tepkisi yüzünden onu yanlarında istemiyor. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış ya bu da o hesap.

Gelelim Başkan Orleans ve tayfasına; bunlar paranın insanların hayatından daha önemli olduğunu düşünen tek amaçları akıl almaz rakamlardaki büyük kazançları olan zenginler tayfası. Peki bunlara inanan insanlara ne demeli ?

+18 yaş sınırı olan izlenebilir filmin ortalarında biraz sıkılma ihtimali olunan ama daha sonra toparlayan bir film bence.

Puanım: 6.5/10

Tozpembebulut
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
I am not bad person
Sonraki
Kazandıran Airdroplar Telegram Grubu

Kazandıran Airdroplar Telegram Grubu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.