Efsane Film Gladyatör Devam Filmiyle Geliyor, İşte Ayrıntılar!

Yönetmenliğini Ridley Scott’ın yaptığı, Gladyatör filmi 2000 yılında vizyona girmiş, 11 dalda aday olduğu 73. Akademi Ödülleri’nden aldığı 5 Oscar ödülüyle sinema tarihinin unutulmaz yapımları arasına girmişti. Başrollerinde Russell Crowe, Connie Nielsen ve Joaquin Phoenix’in yer aldığı Gladyatör’ün devam filmin yapılacağı geçen yıl açıklanmıştı.

Gladyatör’ün ikinci filminin yapımcıları Walter F. Parke ve Laurie MacDonald, filmle ilgili HeyUGuys adlı internet sitesine önemli ayrıntılar verdi.

Efsane film Gladyatör Devam Filmiyle Geliyor, İşte Ayrıntılar!

Birinci Filmin 25-30 Yıl Sonrasını Anlatacak

Parke ve MacDonald’ın yaptığı açıklamaya göre; ilk filmin yönetmeni Ridley Scott yeni film için de yönetmen koltuğunda yer alacak ve senaryo Top Gun’ın devam filminin senaristi Peter Craig tarafından kaleme alınacak. 19 yıl sonra devamı çekilmeye karar verilen Gladyatör 2 için yapımcıları şöyle dedi: “Ridley Scott olmadan Gladyatör dünyasını tekrar ziyaret etmeyi reddettik. Ayrıca, Peter Craig gibi muhteşem bir senarist ile çalışıyoruz. Hikâye ise birinci filmin 25-30 yıl kadar sonrasını anlatacak.” Böylece, hikâyenin Lucilla’nın oğlu ve Commodus’un yeğeni Lucius’a odaklanacağı kesinlik kazanmış oldu.

Gelen ayrıntılar sinemaseverleri heyecanlandırırken, filmin ne zaman vizyona gireceği ve oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz açıklanmadı.

Haber Editörü: Pelin Aykın | kooplog

Önerilen İçerik: Taciz İddialarıyla Eleştirilen Woody Allen Yeni Filmi İçin İşe Koyuldu

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.