Öğretmen Dizisi İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

Öğretmen 1. Bölüm İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

Öğretmen dizisi yayınladığı fragmanlarla çok sağlam ilgi topladı ve dün ilk bölümü yayınlandı. Fox yine Mucize Doktor gibi uyarlama diziye yatırımı yapmış işini sağlama almış. Türklerin yazdığı senaryolarla da iş yapılıyor fakat tutmuş dizileri Türkiye’ye uyarlamak iddaada çifte şans oynamak gibi bir şey. Öğretmen dizisini izleyenler çoğunlukla “nasıl bir şeyin ortasına düştük lan, bu ne?” tarzı tepkiler veriyor.

Öğretmen 1. Bölüm İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

Öğretmen Dizisi Konusu

Kısaca Öğretmen dizisinin konusunu sizlere özet geçeyim. Akif hoca (ilker kaleli) sevgilisi kaza geçirdikten 1 yıl sonra Küçükkapı Lisesinde resim öğretmeni olarak geliyor. Ezik sakin bir tip görüyoruz, sonrasında okula koli koli mühimmat yığıyor. Bunların hepsi de intihar eden bir kızın ölümüne kimin sebep olduğunu bulmak için. Dizide akran zorbalığına, müdürlerin bilgisizliğine, sistemin sistemsizliğine vurgu yapılıyor. Kısaca dizi akıyor arkadaşlar. Umarım aşk böceğine dönüşmez bu da Mucize Doktor gibi.

Farkındalık üst seviyede, hem de öğretmenlerin açısından.Bu tepkiler haksız değil çünkü öğretmen rolündeki İlker Kaleli rolünü çok iyi yapıyor. Dizideki aksiyonun laps diye ilk bölümden başlaması da seyirciyi hoop diye içine çekiyor. Psikopat öğretmen figürü ülkemizde diğer psikopatlıklara göre bulunmaz nimet. Kitle büyük tutmama ihtimali yok yani.
Öğretmen dizisinde gerilim ve aksiyonun maşallahı var önden belirteyim. Öğretmen bomba döşer mi dediğinizi duyar gibiyim. Evet, öğretmen dizisinde bomba sahnesi de var. Lazerli tuzaklar, okula operasyon yapan pöh ekibi, sınıfa gaz salmalar, her tarafta kameralar ve fiberglass camlar (aynalı).

Öğretmen Dizisi Hangi Diziden Uyarlama?

Öğretmen dizisinin orijinali Mr. Hiiragi’s Homeroom adında Japon yapımı bir dizidir arkadaşlar. O da yayınlandığında reytingleri tavanda sektirmiş. Fakat oyunculuk anlamında başrol, İlker Kaleli’yi yakalasa da diğerlerini al çöpe at. Bizimkiler daha iyi.

Öğretmen Dizisi Oyuncuları

İzleyiciyle kurduğu bağı nasıl sağlama alacak ve süreklilik sağlayacak peki bu dizi? İşte o da oyunculuklarla olacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Şöyle bir sıkıntı var ki, öğretmen dizisindeki öğrenci oyuncular ilk bölümde oyunculuklarını gösteremedi. Yoksa bana mı geçmedi hiçbirinin hissi orasını bilemem. Kütük gibi oynuyor öğrenciler. Yok babam hapishanede yok babaannem geldi falan filan. Ben beğenmedim beğenen varsa buyursun yazsın. Unutmadan, Afra Saraçoğlu dahil diyecektim ama o tek performansı aklıma geldi. Orada kurtardı gibi kütüklüğü Afra.

Öğretmen Dizisinde Öğrenciler

Öğretmen 1. Bölüm İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

İlker Kaleli bir öğrenciyi bıçakladığında öğrencilerden clark kent “onu öldürdü” dedi ve ben o an “yapmayın bunu evladım artık” diye hayıflandım. Cidden bu tepkiyi mi uygun gördünüz dizinin en beklenmedik sahnesinde. Çünkü türkler böyle öldürücem, sıkıcam diyip aksiyona geçen karakteri pek görmedi türk dizi tarihinde. Bi küfür ettirseydiniz, lan falan deseydi bari. “onu öldürdüü, oh god. How could it be possible dudeee, daaamn” diye devam etse direkt grammy verirdim ben. Zira bu senaryo uyarlanamamış. Direkt uyarlandığı diziyi Türkçe altyazı ile izlerseniz orada da aynı sahnede aynısının söylendiğini görebilirsiniz.

İlker Kaleli Coşturuyor

Öğretmen 1. Bölüm İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

Öğretmeni oynayan İlker Kaleli ise cuk oturmuş. Tam bir psikopat. Psikopatlık konusunda Aras Bulut İynemli ile koltuk kapmaca oynarlar o derece. Gerçi bu adam ne yapsa beğeneceğiz orası ayrı. Öğretmen karakterini görünce herkesin aklına La Casa de Papel dizisindeki Profesör reyiz mutlaka gelmiştir. Ceket bile aynı be. Gözlüklerden de hafif bi Harry Potter 😀

Bu adamın kötü oynama ihtimali yok arkadaşlar. Fragmanı izlerken lan acaba mı dedim o diz çöktüğü sahnede ama yok yağ gibi akıyor Poyraz Karayeldeki gibi. Tek korkum öğretmen rolünden sonra ilker kaleli’nin gözlerinin fal taşı gibi açık kalması 😀

Serkan Keskin İstediği Rolde Ama Bekleneni Vermiyor

Öğretmen 1. Bölüm İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

Polis rolündeki Serkan Keskin pek role oturmamış gibi gözüküyor. Fragmanı izlediğimde aa iyi olmuş böyle bi rolde merak ediyordum dedim ama ilk bölümden sonra maalesef bizimle değilsiniz Serkan bey. Polis gibi değil bakkal gibi duruyor. Belki de türk polisini böyle yansıtmak istemişlerdir. Avel avel olayın çözülmesini bekleyen bir tip uygun görülmüş. (dizi uyarlama hede hödö diyenler için: banane arkadaşım polisi de türkiyeye uyarlasalardı). Serkan Keskin’i aşırı sevdiğim için bir şekilde bu donukluğu çözeceğine inanıyorum. Yılların tiyatrocusu yahu adam.

Ceren Moray Başka Bir Dünyada

Öğretmen 1. Bölüm İlker Kaleli İle Gündeme Bomba Gibi Düştü

Öğretmenin sevgilisi rolündeki ceren moray’a en son değinmek istedim zira hiç ama hiç uymamış. İlker Kaleli ve Ceren Moray mı? Burçin Terzioğlu’ndan sonra ikisi kafamda eşleşmedi. Artık Fox’un Ceren Moray ile 10 yıllık sözleşme imzaladığını falan düşünücem. Bırakın kadını yahu bi kendini geliştirsin, rekabet yok ki gelişim olsun.

Sen de her şeye sallamışsın, sen yap da izleyelim dediğinizi duyuyorum. Herkes işini yapsın beyler bayanlar, isteyen istediğini eleştirir. Ben sinema dizi eleştirmeniyim demiyorum. 20 yıldır izlediklerime göre görüşlerimi söylüyorum. Beğenmeyen dislike atsın. Okuduğunuz için teşekkürler, seviliyosunuz.

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hissiz
Sonraki
Kadın’ca

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.