Nikola Tesla – Bir Dahinin Biyografisi

Nıkola Tesla bir dahi mi yoksa bir palyaço mu?

Tüm bu soruların ışığında başlayan kitap okudukça aslında bizim bildiğimiz bütün buluşların babası olduğu gerçeğini bizlere çok rahat bir şekilde anlatmakta. Elektriğin babası olarak Nikola Tesla Edison ile sıkı bir rekabet içinde olduğunu da kitaptan öğreniyoruz.

Elektrikten, telgrafa kadar aklımıza gelen bütün elektrikli ürünlerin temelini oluşturan ve pek çok üniversitede Fahri Doktorası bulunan mucit belki de zamanında kıymeti bilinmeyen yegane kişilerden sadece biri idi.

Pek çok zorluklar ile karşılaşan Teslanın atölyesi yansa bile çalışmalarına devam etmiş ve uzak gezegendekiler ve Dünya içinde farklı kıtalarda yaşayan insanları iletişim ile birbirine bağlamak için çalışmış.

Kitapta yazana göre Tesla vücudunu iyileştirmek için kendine elektrik akımı veren bir bilim adamı…. Dindar bir aileden gelen Tesla bilim adamı genlerini annesinden aldığı bilinmekte. Tesla kıtadan kıtaya Ülkeden Ülkeye elektrik macerası peşinde koşmuş ve buluşlarına aldığı patentler ile aslında şimdi kullandığımız pek çok aletin temelini atmış.

Nikola Tesla hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için çok güzel bir kitap. Bilim adamının buluşları patentleri ve daha pek çok bilgiyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

İYİ OKUMALAR !!!!

kirazahsen
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
AŞKIN TAKDİRE ŞAYAN HALİ: KÜRK MANTOLU MADONNA

AŞKIN TAKDİRE ŞAYAN HALİ: KÜRK MANTOLU MADONNA

Sonraki
Yalnızlık Başka Türlü Anlatılamazdı: YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ

Yalnızlık Başka Türlü Anlatılamazdı: YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.