WandaVision İnceleme(Spoiler İçerir) Bundan Sonra Neler Olacak?

WandaVision dizisi Disney+ tarafından yayınlanan bir Marvel dizisidir. MCU’nun 4. Fasıl’ını başlatan bu diziyi ben çok beğendim. Wanda Maximoff MCU’da gerçekten tanımak istediğim karakterlerden biriydi ve ciddi derecede güçlere sahip. Asıl olay ise şimdi daha da güçlenip ”Scarlet Witch”e dönüşmesi. Agatha Harkness’ ın söylediğine göre Scarlet Witch tüm büyücülerden daha güçlü bir cadı ve kaderinde evreni yok etmek var.

Ayrıca dizide farklı filmlere yönlendirilecek karakterler de var. Mesela Darcy Lewis, daha önce Thor filmlerinde gördüğümüz bir karakterdi. Ya da Agent Woo, Antman’de karşımıza çıkmıştı. Özellikle Captain Marvel 2 ‘de görmeyi beklediğimiz Monica Rambeau, dizide Hex’ten birden çok kez geçmesi sebebiyle süper güçlere sahip oluyor.

Dizide en çok üzüldüğüm olaylardan biri, Wanda’nın kahramanlık yapmak için ailesinden vazgeçmesi oldu. Bunu yaparken çok zorlandığını görebiliyoruz ve onu bunun için tebrik etmek gerek. İkizlerin sahip olduğu güçleri gelecekteki filmlerde göreceğimizden neredeyse eminim çünkü end-credits sahnesinde gördüğümüz kadarıyla sahne kararmadan önce ikizler ona ”Anne!” diyerek sesleniyor. Wanda’nın onları geride bırakacağını hiç sanmıyorum.

White Vision’a gelirsek;                                                                                                                                                    Onunla ilgili pek bir fikrim yok. Çoğu kişi Armor Wars’ta (Ne olduğunu bilmiyorum) geri döneceğini söylüyor. Tek düşüncem yeni savaşlarda yeni ama taşsız Vision olarak karşımıza çıkacağı. Ayrıca normal Vision ve White Vision’un savaşması ben de dahil çoğu kişi için büyük bir klişe olmuş. En sonunda Vision’ların olaylara açıklık getirmesine sevindim.

Final bölümünün ilk end-credits sahnesinde bir Skrull görmek beni heyecanlandırdı. Monica’yı ”Yukarıda Bekleyen Kişi”nin büyük ihtimalle Captain Marvel olduğunu düşünenler vardır, fakat benim düşüncem o kişinin Nick Fury olduğu yönünde. Eğer Spiderman Far From Home filminin end-credit sahnelerini izlediyseniz bilirsiniz, Nick Fury şu anda uzayda.

Asıl dizinin konusu olan Wanda’ya gelirsek;

Biraz komiğinize gidecek ama, kostümüne bayıldım!! Gerçekten çok güzel görünüyordu ve sonunda eşofmanlarından kurtulmuştu. Şu anda evrendeki en güçlü karakter Scarlet Witch ve onu Doctor Strange Multiverse of Madness’da göreceğimizden eminiz. Doctor Strange ile çok benzer şekilde hareket ettiğini gördük( Çay yapıyor gözükürken kitap okumak vb.). Doctor Strange’in onun akıl hocası olacağını düşünüyorum. Bu arada artık gerçekten çok korkutucu.

Kaçırdığım birşey olursa yorumlara yazabilirsiniz, beğenmeyi unutmayın!

April0133
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DÜNYANIN AVEL YÜZÜ (1.Bölüm)
Sonraki
Yemek Yerken İzlenecek Az Bilinen YouTube Kanalları

Yemek Yerken İzlenecek Az Bilinen YouTube Kanalları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.