Ben Çalışmayan Bir Anneyim

Anneyim ben. Türkiye’de Anne olmak nedir bilir misiniz? Çocuklarınızın tüm sorumluluğunu sırtlandığınız, tüm bakımlarını tereddüt etmeden üstlendiğiniz, ve bununla zaten gurur duyan Anneleriz. Bizim anneliğimiz ne zaman zor olur bilirmisiniz? Çok basit bir yükümlülük alıyormuşuz gibi ” Bi çocuklara bakıyorsun başka ne yapıyorsun ki” denildiği zaman, Annelik bize zor gelir! ” Akşama kadar zaten evdesin” diye çocuk bakmayı hiç zor görmeyip birde evin işi aksatılınca azar işitince zor gelir anneliğimiz..

Anneler hiç yorulmaz, bıkmaz, hastalanmaz, düşüncesini zihninde taşıyan tüm babalar yüzünden Anneliğimiz zor gelir evet! Annelerin de ihtiyacı vardır dinlenmeye, gezmeye, arkadaşları ile buluşup biraz kafasını dağıtmaya. Ben tüm baba ve baba adaylarının, bir kadını Anne yapmaya vesile olduktan sonra bir kenara çekilmelerinden şikayetçiyim. Eve para getirmek ile görevinin bittiğini düşünen eş, ve babalardan şikayetçiyim! Dünyanın dört bir yerinde KADIN olmak zaten zor iken, birde bu denli zorlaştırılmış hayatlardan dolayı şikayetçiyim!

Ben çalışmayan bir ANNEYİM. 2 evladıma da gözüm gibi bakıp evimi de derleyip toplayıp temizlerim. Ben çalışmayan bir Anneyim, akşam çocuklarımın babalarına taze yemekler hazırlar, bulaşığı toplar düzenlerim. Ben çalışmayan bir Anneyim,, Eşimin kıyafetleri renkli, beyazlar gibi ayırır yıkar ütüler ve giydiririm. Ben çalışmayan bir Anneyim, en önemlisi çocuklarımı gelecekteki hayata hazırlamaya çalışıp, güzel bir evlat güzel bir insan olsun diye eğitimini verenim! Ben çalışmayan bir Anneyim  maaşım yok! Ben çalışmayan bir Anneyim izin günüm yok! Ben çalışmayan bir Anneyim gecem gündüzüm yok!

Ben çalışmayan bir Anne iken birde çocuklarımın Babasına Eş’im!! Ben birçok erkeğin, birçok kadının gözünde hiçbir iş yapmıyor olarak gözükürken Anneliğimin ve Eşlik görevlerimin unutulup küçük görülen bir KADINIM! Annelerin yapmış oldukları hiç bir işleri küçümsemeyin! Ev hanımcılığını küçümsemeyin! En kutsal görevleri yapıyoruz. Bilin, hissedin, ve sadece teşekkür edin. Desdek olun ki günün yorgunluğuna değsin. Yardımcı olun ki, sizde yükselin. Kadınlık, Annelik, Eşlik asla hafife alınmayacak çok kutsal bir vazifedir. Sizler Anneleri el üstünde tutun ki, İşinizde, mertebenizde, bulunduğunuz her yerde nasıl yükseliyorsunuz bir deneyin.

seyma-kaya
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Fenerbahçe Analizi
Sonraki
Stresin Ben Hali

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.