Dağların Gizli Cenneti: Adrasan

İnsanların doğasından mıdır bilinmez, yaz geldiğinde yer değiştirme, deniz ve güneş ateşi düşer yüreğe. Ama hazırlıklar daha önce başlar. Gidilecek, kalınacak yer, etkinlikler, doğa, özel isteklere cevap verme durumu gibi bir çok özellik aranır. Arkadaşlar, internet, yorumlar ve son adım karar verme, harekete gebedir.

Bu arayış döneminizde tavsiyem Adrasan Koyudur. Dağların arasında, aşağılara doğru arabayla salınırken cennetten bir parça olan”Adrasan” kucaklar sizi. Merkeze geldiğinizde iki yoldan da sahile uzanırsınız. Oteller, apar ve bol bol camping alanı bulursunuz. Pırıl pırıl denizi, çevresindeki dağ manzarasıyla, çam ve deniz kokusu arasında mest olur, huzuru adımladığınızı hissedersiniz.  Akdeniz dışında ki insanlardan nadir kısmı bilir bu güzelliği. Ama o her an keşfedilmeye hazırdır, bekler yolcularını.

Kumluca’ya bağlı olan Adrasan Antalya’ya yaklaşık 100 km’dir. Kuzey güney yönüne doğru 1800 M sahili vardır. Doğal esintisi ve dağ arasında oluşu sert dalgaları engeller ve deniz çarşaf gibidir. Yakın çevresi tarihi eserler ve doğa sporları yapmak adına uygun alanlarla doludur.

Dağların Gizli Cenneti: Adrasan

Adrasan’ı anlatmak pek kolay değil., orayı teneffüs etmek, kalmak ve ruhunu anlamakla mümkün tanımak. Çekici doğası, bozulmamış eski düzen yapılarıyla görülesi bir yer. Alışkanlıktır Adrasan. Bir gelen diğer yılda gelir. Akdeniz ikliminin güzel bitkileri görüntü şenliğidir burada. Dokusu, günlük çıkabileceğiniz tekne turları kusursuz. Yatta yiyeceğiniz balığın tadını asla unutamayacaksınız.

Ben daha çok anlatırım ama sizi de sıkmak istemem. Tatlı bir güneş batımında karşılaşmak dileğiyle. Sevgiler.

yazar

Yazar: Beyazgür03

Uzun yıllardır yazıyorum. Ziraat Mühendisiyim. Kişisel gelişim konularında iyi bir araştırmacıyım.

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.