Disney Prenseslerinin Gerçek Hikayeleri

Sonunu öğrendiğimde üzüldüğüm çocukluğumuzun masallarıyla geçtiği bir kaç Disney prensesinin hikayesini sizlerle paylaşacağım.

1.Sindirella(Kül kedisi)

Hepimizin bildiği gibi kötü üvey annesi ve kız kardeşleriyle yaşayan sindirella babasının ölümünden sonra evde hizmetçi gibi yaşar. Bir gün prensin düzenlediği baloya gizlice periler sayesinde gider. Ama 12’den önce eve dönmek zorundadır. Hızlıca gitmeye çalışırken ayakabbısının tekini düşürür. İşte bu kısımdan sonra sandığımız hikaye değişiyor. Prens, sindirellanın evine geldiğinde üvey anne kendi kızlarından ayakkabıyı giyebilmeleri için ayak parmaklarının bazılarını kesmelerini ister ama prens ayakkabıyı denetirken kızların parmaklarının kesik olduğunu anlar. Prens kül kedisine ayakkabıyı giydirir ve onunla evlenir. Sindirella intikam alarak kutlama yapmak ister ve daha önce partiye gitmek için ona yardım eden kuşları kutlamada üvey annesi ile kardeşlerinin gözlerini oyar. Sindirella bununla da kalmaz ve onları babasının evinden kovar. Üvey annesi ve kızları da hayatların kör dilenciler olarak devam eder.
Kül kedimiz çok da masum değilmiş…

2.Pamuk Prenses

Pamuk prensesi kıskanan ve bir gün pamuk prensesten daha güzel olucağını aynanın kendisine söylemesini isteyen üvey annesi, pamuk prensesi öldürmesi için bir avcı tutar. Ama avcı tatlı prensesi öldürmeye kıyamaz ve onu ormanda bırakır. Pamuk prenses ormanda 7 cüceyle karşılaşır. Bu 7 cüce 7 günahı temsil eder. Prenses, prensle evlenmeden önce kendisinin bu 7 özelliğiyle yüzleşmesi gerekir. Prenses ve prens birbirlerine kavuşurlar. Prenses düğününde kendinisi birkaç kez öldürmeye çalışan üvey annesini affettiğini söyleyerek düğününe çağırır. İntikam almak isteyen prenses demirden yapılmış sıcak ayakkabıları üvey annesine giydirir ve bu ayakkabılarla ölene kadar dans etmesini ister. Bu duruma dayanamayan üvey anne yanarak hayatını kaybeder.

3.Ariel(deniz kızı)

Minik deniz kızı insanlara çok özenir ve bizler gibi ayaklara sahip olmak ister. Bunun için de bir cadıyla anlaşır insalar gibi bacaklara sahip olmak için sesini kaybeder. Ancak deniz kızı her adım attığında ayakların camlar batıyormuş gibi acı çeker. Ve deniz kızı eğer cadının belirlediği süre içinde prensle evlenemezse bir deniz köpüğüne dönüşücektir. Deniz kızı hikayemizin başında(ayaklarına sahip olmadan önce) prensi boğulmaktan kurtarır ama utandığı için ordan ayrılır. Ayılmakta olan prensi başka bir kadın bulur ve prens onun kendisini kurtardığını düşünüp ona aşık olur ve evlenirler. Sesini kaybeden deniz kızı prense doğruları anlatamaz. Kötü cadı deniz kızına bir şans daha verir. Eğer prensi öldürürse büyünün yani lanetin yok olacağını söyler. Ama deniz kızı prense aşık olduğu için onu öldüremez ve bir deniz köpüğü olup hayatını kaybeder..

Umarım beğenmişsinizdir. Siz en çok hangi prensesi seviyorsunuz?

Gölge
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
parodi
Sonraki
Bir Kuş Özgürlüğü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.