İnovatif İlişki

Eskiden insanlar 7 sinde neyse 70 inde de odur derlermis. Ancak günümüzde, yani modern dünyada inovatif olmak, her durumu analiz edip kendine pay çıkarmak ve iyi yönlerini alıp sürekli gelismek sadece bireyin elinde. Bu hayata bakış açınızla ilgilidir. Her bireyin özel alanı olmalı ve bu alana müdahale edilmemelidir. Bu karşınızdaki insana saygınızın ve güveninizin oldugunu gösterir. Aynı zamanda karşınızdaki insan bireysel yaşamını sürdürmüş olur. Bu sayede paylaşım yapılabilecek durum ve konular çoğalır.

Özgür hisseder ve bir birey özgürken de sizinle beraber olmayı istiyorsa sizi tercih ediyordur. Karşımızdaki bireye sürekli soru yöneltmek onu sıkar ve bu sebep gereksiz durumlar doğurabilir. Neden bir insanın özgürlüğünü kısıtlama ihtiyacı duymak istersiniz ki? Kimseyi iradesiz hissettirmeye hakkınız yok. İletişim kurmak yanlış bir şey degil. Ancak iletişimi yerinde ve gerekli bir biçimde kurmak önemlidir. Bunu yapmak ilişkiyi daha seviyeli bir konuma taşır. Eğer siz mantıklı olduğunuzu düşünüyorsanız karşınızdaki insan size yer yer danışacaktır. Lâkin siz sadece fikir verebilirsiniz. Bunun dışında kimsenin kimseye hesap verme gibi bir zorunluluğu yok. Hayatta her şey bir denge üzerine kuruludur.

Bütün ilişkilerde tamamen iyi veya tamamen kötü olamazsınız. Çünkü iyinin içinde kötülük, kötünün içinde de iyilik muhakkak vardır. Örnegin yin ile yang gibi… Bu noktada bireyin yapması gereken dengeyi sağlamaktır. Nasıl yapılacağı konusunda ise bir fikriniz yok ise fikir edinmek icin araştırmalı ve sorgulamalısınız. Yer yer insanlar mantığını kullanmakta zorlanır ve bu gibi durumlarda bazen hicbirşey yapmamak en iyisidir çünkü belirsizlikten kurtulmak icin kafanizi toparlamaya ve karar vermeye ihtiyaciniz vardir. Insanin ruhsal düşüşünde onu sadece kendisi kaldirabilir. Mantık, insanın en büyük avantajı ve Unutmayın değişim önce beyinde başlar.

Emre tanrikulu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İdam Cezası
Sonraki
Neden Böylesiniz? Siz İstediniz Diye Değişmek Zorunda mıyız???

Neden Böylesiniz? Siz İstediniz Diye Değişmek Zorunda mıyız???

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.