Daha Önce Hiç Duymadığın 5 Korku Filmi

1) Midsommar (2019)

Korku sinemasında kendisinden fazlaca bahsettiren Ari Aster’ın ikinci filmi Midsommar çeşitli eleştirilere göre son yılların en başarılı ve en özgün filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Florence Pugh’ın harika performansı ise son yılların en iyi performanslarından… Neredeyse tamamı gündüz vaktinde geçen bu film izleyicisine başka bir filmde karşılaşmayacağı bir atmosfer ve deneyim sunuyor. Filmin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse bir grup genç, küçük bir topluluğun kültürünü öğrenmek amacıyla ıssız bir alandaki kabileye katılır. Bir süre sonra ise bir şeylerin yolunda gitmediğinin farkına varırlar ama her şey için çok geçtir. Kendilerini bir grup deli insanla birlikte bir ayinde bulurlar.

2) The Witch (2015)

Genç yönetmen Robert Eggers’ın ilk filmi olan The Vvitch de filmin merkezine genç bir kadını alan filmlerden. Son zamanlarda adından söz ettiren film yapım şirketi A24’e ait olan film, dinine sıkıca bağlı olan bir taşra ailesini konu ediniyor. 1800lerde geçen hikayede bu aile kasaba tarafından ıssız bir ormana sürülür. Bu ormanda yaşamaya başlayan 4 çocuklu aile bir süre sonra lanetlendiklerini fark ederler. Evin babası ise cadının kim olduğunu bulmaya çalışacaktır. Çocukları mı, karısı mı yoksa siyah keçisi mi?

3) Save The Green Planet! (2003)

Kore yapımı bir korku-komedi filmi olan Save The Green Planet! daha önce hiçbirimizin daha önce izlemediği türden bir hikayeyi sunuyor izleyiciye. Küçükken fakir bir ailede travmalarla büyüyen bir genç, kız arkadaşıyla birlikte bir ilaç şirketinin müdürünü rehin alırlar. Çünkü genç adam, müdürün uzaylı olduğunu ve birkaç gün sonra dünyayı yok edeceğini iddia eder. Bu yüzden müdüre işkence ederek öldürmesi gerekiyordur. Polisler ise her yerde bu genç adamı aramaktadır.

4) Martyrs (2008)

Fransa-Kanada yapımı olan Martyrs gelmiş geçmiş en rahatsız edici korku filmlerinden olmasına rağmen vermek istediği mesajla diğer korku filmlerinden kolayca sıyrılıyor. Filmde, küçükken bir grup insan tarafından işkence gördüğü için yetimhane tarafından sahiplenen bir kızın hikayesi anlatılıyor. Bu kız seneler sonra işkencecisini bulduğunu düşünerek bir ailenin kapısını çalar.

5) Antichrist (2009)

Filmleriyle tartışmalar yaratan, bir grup tarafından çok başarılı bulunurken bir grup tarafından yerilen yönetmen Lars Von Trier’in Cannes’da gösterime giren önemli filmlerinden Antichrist. Film, merkezine evli bir çifti alıyor. Bu çift bir gün yatak odalarında seks yaparken karşı odadaki küçük çocukları camdan atlıyor ve ölüyor. Aylar sonra bu olayın travmasını atlatmak için psikolog olan koca karısıyla bir dağ evine gider. Bu dağ evinde kadın, çocuğuyla alakalı kendini yargılar ve delirme seviyesine gelir. Bundan sonrasında kadın ile adam arasında ölümcül bir kavga başlar.

OBF
Subscribe
Bildir
8 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Ruh-u Kaotik
Sonraki
Kolay Sandığımız :Unutmak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.