Koca Bir Hiçlik: Ufuk Çizgisi Film İncelemesi

Selamlar dostlar. Bugün sizlere bahsetmek dahi istemediğim ama sonucunda sizlere yardımcı olabileceğimi düşündüğüm Ufuk Çizgisi isimli filmden bahsedeceğim.

Ufuk Çizgisi, (Horizon Line) 19 Ocak itibariyle Netflix Türkiye’de yayınlanmaya başlayan, başrollerinde Allison Williams ve Alexander Dreymon’ın olduğu İsveç ve A.B.D ortak yapımı Aksiyon – Gerilim filmidir. 1 saat 32 dakikadan oluşan filmin IMDB sitesindeki puanı ise 4.7.

İlk 25 dakikası oldukça durağan ilerleyen filmin konusuna bakacak olursak klasik bir aksiyon filmi senaryosundan oluşuyor diyebilirim. Eski sevgililer Sara ve Jackson bir arkadaşlarının düğünü için tekrar bir araya gelir. Düğünden önceki son akşam birlikte vakit geçirirler. Düğün adada yapılacaktır ve gün içinde o adaya yalnızca tek feribot seferi bulunmaktadır. Kızımız Sara da feribotu kaçırdığı için, uçağı olan ve düğüne gidecek başka bir arkadaşı Wyman’dan onu da götürmesini rica eder. Tam o sırada Jackson da gelir. Wyman Jackson’a da söz vermiştir. Sonuç olarak ikili düğüne de birlikte gitmek durumunda kalırlar. Yolculuk süresi yaklaşık olarak 1.30 saat sürecektir. Kalkıştan bir süre sonra pilotumuz Wyman havada fenalaşır, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeder. Sara pilot koltuğuna geçer. Oto-pilot bozulmuş, yakıt deposunda da kaçak başlamıştır. Sorunlarla çok iyi (!) mücadele eden bu ikilinin tek amacı uçağı başarıyla indirebilmektir.

Türkiye’de Bugünün Top 10 Listesi’nde 4. sırada kendine yer bulan bu film benim için oldukça vasattı. Filmde geçen diyaloglar ve çekilen sahneler amatörce işlenmiş. Biraz gerilip, aksiyona doyarım diye düşündüğüm film, bir süre sonra saçma sapan sahneleriyle güldürmeye başladı. Filmde anlatılmak istenen hiçbir şey yok. Verilmek istenen bir mesaj desek, o hiç yok. Yaklaşık 2 saat boyunca kocaman bir “HİÇ” izledim desem yanlış olmaz. Benim filme puanım 3/10. “Aksiyon olsun yeter, gerisi önemli değil” diyen biriyseniz hemen açın izleyin. Ama “Benim zamanım değerlidir, boş yapımları izleyemem” derseniz bu filmin önünden dahi geçmeyin.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. 🙂

Yüksel Gültekin
23'ist
Subscribe
Bildir
9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
/SUSTUM /
Sonraki
Iğdır İl Özel İdaresi ekipleri, olumsuz hava koşulları sebebiyle kapanan köy yol

Iğdır İl Özel İdaresi ekipleri, olumsuz hava koşulları sebebiyle kapanan köy yol

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.