“Ben Artık Şarkı Dinlemek Değil, Şarkı Söylemek İstiyorum”

YARINI BEKLEME BUGÜN YAP

geldiğimiz bu hayatta en başından beri bazı kararları vererek yolumuzu belirleriz. doğru veya yanlışına göre sebebiyeti veya sonucuna göre. ben bu zamana kadar birçok şeyden korktum, herkesin de korktuğu gibi. her adımımı seçerek, “millete” göre doğru olanı yaparak, en büyüğü de hata yapmaktan korkarak seçtim. ama bence en büyük hata buymuş. benim yaptığım benim doğrum, belki de bir başkasının yanlışı. bazı şeyleri yaparken sonunu düşünmeden yapmak lazım aslında. e her şeyin sonu illa iyiye çıkacak diye bir şey yok ki. yalnızca ihtimallere tahminlere dayanarak adım atıyoruz her şeye. korkuyoruz, çekiniyoruz. peki neyden bu korku? ne için yani.

“ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum”

ne derler; bugün varız, yarın yokuz. birkaç dakika sonrasında ne olacağını, neyin başlayıp neyin biteceğini bile bilemiyoruz. bazı şeyleri zamanı geçmeden, geç kalmadan yapmak lazım. sonrasındaki pişmanlığı yaşamamak, kendimizi keşkelere boğmamak lazım. konuşmak istiyorsan o an konuş, belki yarın konuşamayacaksın. koşmak istiyorsan koş, belki yarın koşamayacaksın. seviyorsan söyle, belki söylemek istesen de o insanı bulamayacaksın. ve bağırmak istiyorsan bağır, çünkü yarın sesini kesmeyeceklerinin garantisi yok. bunları yarın değil, bugün yap.

yarın uzak belki de yok o yüzden şuan varolurken hala nefes alıyorken yap. çünkü nefes varsa her şeyden ümit vardır, her daim…

yapacakların veya yapmak istediğin şeyler; bunlar gerekirse eğitimle alakalı olsun, gerek yapmak istediğin bir hobi, vermek istediğin kilo, yapmak istediğin meslek, yazmak istediğin şiir, okumak istediğin şarkı… hiçbiri için hala geç değil. başkasının isteğini değil kendi isteğini bil. nasıl mutlu olacağını, neyi yapmaktan gurur duyacağını, neyi istediğini bil. ve harekete geçip onu yap.

bu zamanda çevremizde arkadaş, elalem veya aile baskısından dolayı insanlar kendi istediklerini yapamıyor. kimisi kazandığı üniversiteye gidemiyor, kimisi yemek bile yiyemiyor, kimisi istediği kıyafeti bile giyemiyor. en kötüsü de düşüncesini bile savunamıyor. o yüzden “elalem”i değil kendini düşün. kendini sev. acaba’ları değil yapacaklarını düşün. çünkü senin yapacakların, gerek hayallerin veya düşündüklerin tüm her şeye yeter ve değer. onları gerçekleştirmek için hala geç değil. harekete geçmekten korkma, ne kadar çok istersen o kadar çabuk ulaşırsın.
ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORSAN SÖYLE ÇÜNKÜ;

“ben artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyorum.”
bırak sesini herkes duysun.

berra ayza
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hissettiğim Şeyler Belki de Doğrudur…
Sonraki
Doğru Üniversite Bölümü Tercihinin Püf Noktaları
Doğru Üniversite Bölümü Tercihinin Püf Noktaları

Doğru Üniversite Bölümü Tercihinin Püf Noktaları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.