Morbius: Yaşayan Vampir!

Morbius: Jared Leto’nun Endişeli Yardımcı Yıldız Oyunculuğu Yöntemi

Endişelenmeyin, düşündüğünüz gibi değil! Ancak Jared Leto, Morbius setindeki dikkate değer “sürükleyici çalışma” tarzında kesinlikle derindi.

Jared Leto yine iş başında. Oyuncu, 2016’nın Suicide Squad’ında Joker’i oynarken aşırı metod oyunculuğuyla ün kazandı. O zamanlar geniş çapta bildirildiği gibi, Leto, Margot Robbie’ye ölü bir fare vererek ve diğerlerine kurşunla delik deşik bir domuz cesedi göstererek, suçun palyaço prensi olmak için kadro arkadaşlarını taciz etti. Bu yüzden Leto kısa süre önce Morbius’ta baş rolü oynama sürecini anlattığında, okuyucular kesinlikle bir kaşlarını kaldırdı.

Vampir anti-kahraman ilk olarak 1971’de Gil Kane tarafından yazılan ve Gil Kane tarafından kaleme alınan bir hikayede Amazing Spider-Man #101’de ortaya çıktı. Dr. Michael Morbius, nadir görülen kan hastalığını iyileştirme girişimleri, vampir benzeri nitelikleri geliştirmesiyle sonuçlanan parlak bir bilim adamıdır. Comics Code Authority’nin kınamasından kaçınmak için “yaşayan vampir” olarak adlandırılan Morbius, kana olan susuzluğunu gidermek için gelişmiş gücünü, ekolokasyon yeteneklerini ve hipnotizmasını kullanır.

Okurlar muhtemelen Leto’nun Morbius setinin etrafında sinsice dolaştığını, yönetmen Daniel Espinosa’ya veya başrol oyuncusu Adria Arjona’ya saldırmayı beklediğini hayal ediyor. Neyse ki 50 yaşındaki oyuncu bu kadar uç noktalara gitmedi. Leto, “Sürükleyici çalışma” dediği şeyin bir parçası olarak Variety’ye “ona nadir, tedavi edilemez bir kan hastalığıyla yaşamayı öğretebilecek doktorlar ve hastalar” ile tanıştığını söyledi. Karakterinin bastonla yürüme ihtiyacında ustalaşmak için Leto, ayakkabısına çakıl koymak gibi eski numaradan kaçındı ve gerçek baston kullanıcılarıyla çalıştı. “Benim için… bu bir öğrenme fırsatı,” diye açıkladı Leto.

İntihar Timi deneyiminden farklı olarak, bu yöntemler Leto için oyuncu arkadaşlarının endişelerini artırdı. Arjona, “Bu adamın omurgasından korktuğumu hatırlıyorum,” dedi. Espinosa, Leto için korktuğunu kabul ederek bu duyguları tekrarladı. “Gerçekten taahhüt ediyor,” diye açıkladı Espinosa. “Buna dikkat etmelisin.”

Sony kesinlikle Morbius’un bu trendi devam ettirmesini umuyor, özellikle de yakında daha fazla Spidey ürünü olacağı için.

Merakla beklenen animasyon devam filmi Spider-Man: Across the Spider-Verse 7 Ekim 2022’de vizyona girecek ve Shameik Moore’u Miles Morales ve Hailee Steinfeld’i Gwen Stacy olarak geri getirecek ve onları Miguel O’Hara, diğer adıyla Spiderman 2099 olarak Oscar Isaac ile karşı karşıya getirecek.  Ayrıca yapımda, Aaron Taylor-Johnson’ın oynadığı bir Kraven the Hunter filmi var ve Dakota Johnson şu anda bir Madame Web filminde rol almak için görüşmelerde bulunuyor. Taylor-Johnson, siyah bir Örümcek kostümü içinde NYC’de sinsi sinsi dolaşarak role hazırlanıyorsa, diyemeyiz.

Morbius 1 Nisan’da seyirci önüne çıkıyor.

Sinema&TV
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Google Takvim'de Verimli Bir Toplantı Gündemi Nasıl Oluşturulur?

Google Takvim'de Verimli Bir Toplantı Gündemi Nasıl Oluşturulur?

Sonraki
Elden Ring: George R.R. Martin’in İlgisi

Elden Ring: George R.R. Martin’in İlgisi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.