Ne demiş Ebru Gündeş

Ne demişti sahiden Ebru Gündeş…

Bunu sonda belirticem ama gelin biz Bi konuya girelim. 

Çok Düşünmek Yıpratır mı? 

Kesinlikle. Evet.

Fazla düşünmek, ince düşünmek Yıpratır bunu herkese göstermek zorunda değiliz ama içimizde anlamlar yüklediğimiz insanlar tarafından yıpratılmak en kötüsü. Gel gelelim herkesin kişiliği aynı değil herkes aynı şeylerden zevk almak veya nefret etmek zorunda değildir. Siz sadece ortama göre hareket edip karşındaki sana değer veren kişinin sözünü hiçe sayarsanız bu kırıcı olur bunu çok düşünmeye gerek yok her insan bu duruma üzülür. Bilmiyorum ama benim için öncelikle karşıdaki bu durumdan rahatsız mı değil mi onu kontrol etmek gerek eğer hoşlanmıyor bu durumdan yapmamalıyız o ortamda orda onu dışlamamalıyız. Evet ben ince düşünüyorum kimseye direk kötü söz soyleyemem ama emin olun bana soylenen lafları unutmam AA burda sakin kinci olun falan demiyorum o dahada çok yorar sadece ona göre davranın biri sana elma uzatıyorsa sen ona tarla ile gitme sende ona elma uzat. Kim nasıl geliyorsa sende öyle gitmelisin herkes ederi kadardır bu hayatta hem çok fazla anlam yükleyip yıkılmazsın bu bir korunma şeklidir bir bakıma. 

Ama unutmayın derim hayatınızda oyle konumda olan insanlar olucak ki dost, arkadaş, sevgili hepsi elbet canınızı yakıcak elbet sizi dışlıycak ama unutmayın herkes yasattığını yaşar bu hayatta ve sizin yapmanız gerekn oturup beklemeniz bu durumda. Güzel şeyler zaman alır. Kırılan, incilen her kalbin hesabı sorulur. 

Hayatınıza değer vermenizi öneriyorum. Kimsenin sözünü aldırmamak bu çok zor eminim hemde çok zor ama özellikle yakın çevreden sözler gelince bir şey diyemiyorsunuz içinizden “sanane be sanane” diye bağırmak geliyordur eminim buna bende de oluyor ama içinizden bağırın dışa vurunca daha çok gelen lafları tahmin bile ediyorsunuzdur dimi… 

Hayatınızda nelere gogus gerdiniz neleri sineye çekniz kimse bilemez ama elalem ne der biliyor musunuz “çok abartıyorsun”

HAYIR 

Abartılmıyor herkesin acısı herkesin derdi kendinedir. 

İnsanlara kostek olmak yerine destek olmadığımız için birbirimizden uzaklaşıyoruz. Herkese eleştirmeyi bayılıyoruz. Bilip bilmeden konuşmaya resmen tapıyoruz ama kimsede demiyor ki “gel Bi konuşalım” bak bu cümle insanı yumuşatır bu cümle aranızdaki bağı güçlendirir her insan ufak bir iyiliğe çiçek açar biz sadece el uzatalım. Gülümsemek bile insanın içini açmıyor mu? 

Kahkaha bulaşıcıdır derler çok doğru kahka bulaşıcıdır gülün ve güldürün bizi sevgi kurtarır. 

Sevgi ile kalmanızı diliyorum. Eğer bilip bilmeden çok mu konuşuyorlar o zaman size bir şarkı öneriyorum ve herkese 

Gidiniz diyoruz… 

Ne yordunuz yoruldunuz… 

EBRU GÜNDEŞ – GİDİNİZ

YASEMİN YILDIRIM
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ortadoğu’nun Sınırlarını Çizen Kadın: Çöl Kraliçesi Gertrude Bell
Ortadoğu'nun Sınırlarını Çizen Kadın: Çöl Kraliçesi Gertrude Bell

Ortadoğu’nun Sınırlarını Çizen Kadın: Çöl Kraliçesi Gertrude Bell

Sonraki
AŞK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.