Google Takvim'de Verimli Bir Toplantı Gündemi Nasıl Oluşturulur?

Google Takvim’ de iyi yazılmış ajandalar ile daha etkili toplantılar yapabilirsiniz.  Peki nasıl ?

Google Takvim çok yönlü ve kullanıcı dostudur. Sizin için yapabileceği pek çok şey var. Bir sonraki toplantınız için bir gündem yazmak öyle kolay değildir. Tabi bu sana bağlı olarak değişebilir.

Güzergahı not almak, atlayabileceğiniz bir şey gibi görünse de, yapmazsanız davetlileriniz daha mutlu olacaktır. Aslında, herhangi bir gündem olmaması, bazı kişilerin birlikte katılmasını engelleyebilir. Bunun nedeni, toplantıların genellikle amaçsız olabileceğini veya yoldan çıkabileceğini muhtemelen biliyor olmalarıdır.

Bu makalede, nasıl yazılacağına ilişkin bazı hızlı ipuçlarıyla Google Takvim’e nasıl etkili bir toplantı gündemi ekleyebileceğinizi özetleyeceğim.

Google Takvim’de Toplantı Gündemi Nasıl Eklenir

Etkinliğinize bir gündem eklemenin en hızlı yolu, etkinliğin hızlı ayar menüsünü doğrudan takviminizde açıp Açıklama ekle’yi seçmektir.

Alternatif olarak, kendinize çalışmak için biraz daha fazla alan ve araç sağlamak için menünün alt kısmındaki Daha fazla seçenek’i seçebilirsiniz.

Google Takvim, hızlı veya genişletilmiş menüde, bilgilendirici bir ajanda oluşturmanıza yardımcı olmak için doğru miktarda biçimlendirme seçeneği sunar.

Önemli bilgileri öne çıkarmak için kalın, konuşma noktalarını veya hedefleri özetlemek için madde işaretleri ve katılımcılarınızın daha fazla bilgiye erişmesini sağlamak için bağlantılar ve ekleri kullanabilirsiniz.

Konuk eklemeden önce bunu doldurursanız, davetiyedeki açıklamayı görürler ve toplantının tam olarak ne hakkında olduğunu bilirler.

Ayrıca, bunu daha sonra eklemeniz veya düzenlemeniz gerekirse, bir güncelleme gönderebilirsiniz; kaydet düğmesini tıkladığınızda veya Google Takvim klavye kısayolu Cmd / Ctrl + S’yi kullandığınızda bir istem görüntülenir.

Her ayrıntıyı özetlemenize gerek yok, toplantının amacını iletmek ve ona bir yön vermek için orada yeterli bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun. Bunu yapmak, Google Takvim’in üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olabileceği birçok yoldan biridir.

berkekim.writer
Merhabalar ben Berk. Bir e-kitap içerik üreticisiyim. E kitaplarıma idefix ve D&R üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Sizin için buraya bağlantı bırakıyorum. https://www.idefix.com/yazar/Berk%20Ekim
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
"KÖŞESİ KIRIK BANK"
Sonraki
Morbius: Yaşayan Vampir!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.