Netflix Kısa Film Önerileri

Netflix platformunda uzun metrajlı filmlerle birlikte oldukça beğenilen kısa filmler de yer almaktadır. Önermeleri ve efektleri ile izleyicilerin beğenisini kazanan kısa filmleri listenize mutlaka eklemelisiniz.

If Anything Happens I Love You

IMDb puanı 7.8 olan bu kısa film 12 dakika uzunluğunda. Okulda düzenlenen silahlı saldırı sonucunda kızlarını kaybeden iki ebeveynin yaşadıklarını anlatan bu film duygusal yönden oldukça ağır. Kızlarını kaybetmenin üzüntüsü içerisinde birbirinden uzaklaşan çiftin zaman içerisinde yine kızları sayesinde yakınlaşmasını işleyen film 2020 yılı yapımıdır. Duygusal anlamda yoğun tat bırakan bir film arayanlar If Anything Happens I Love You filmine göz atabilir.

Period. End of Sentence

2019 yılında yayınlanan bu kısa film En İyi Kısa Belgesel Oscar ödülünün de sahibi olmuştur. IMDb puanı ise 7.4 ‘tür. 26 dakikalık bu filmde, bir grup Hintli kadının ped üretimine başlaması sonucunda kendi ekonomik bağımsızlıklarını ele alması konu edinmiştir. Kadınların gücünü ve birbirleriyle olan güçlü bağını yansıtan film alışılmış ve yadsınan “regl” algısının kırılması ve bunun normal bir döngü olduğunun anlatılmasında son derece etkilidir.

Sitara. Let Girls Dream

Çocuk evliliklerini konu alan filmde dünyanın belli bir bölgesinde kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmeleri işlenmektedir. Henüz kendini, çevresini tanıyamayan çocukların hayattan nasıl koparıldıklarını anlatan film toplumsal mesaj vermek ve bilinçlendirmek açısından oldukça etkileyicidir. IMDb puanı 7.3’tür ve film 13 dakika sürmektedir. Filmin son repliği ise ” Her yıl Dünyada 12 milyon çocuk gelinin hayalleri asla uçuşa geçemeyecek.” olmuş

ANIMA

Kısa müzikal filmler arasında bulunan Anima’nın başrolünde Radiohead’in solisti Thom Yorke yer almaktadır. 15 dakika süren filmin IMDb puanı 7.7’dir. Görsel efektleriyle izleyenleri büyüleyen film müzikal anlamda tatmin olmak isteyenlere harika bir 15 dakika yaşatmayı hedeflemektedir.

Eylül Gökdemir
Eylül Gökdemir
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ABANOZUN İNTİKAMI

ABANOZUN İNTİKAMI

Sonraki
CEHENNEM-İ GÜYA CENNET

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.